eReport.sk
Vladimír Lengvarský Foto: tasr

Sklamaná lekárka odkazuje Lengvarskému: Kde sú vaše sľuby, veď toto je nereálne!

Pred pár dňami sa nechal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský počuť, že už začiatkom prázdnin by mohli proti covidu očkovať aj praktickí lekári vo svojich ambulanciách. Nápadu sa potešili viacerí, hlavnou myšlienkou je sprístupniť vakcínu čo najširšiemu spektru ľudí. Zatiaľ však ostáva iba pri sľuboch.

Minister Lengvarský ešte nedávno dúfal, že by sa očkovanie u všeobecných lekárov a pediatrov malo spustiť od 1. júla. Do konca týždňa malo ministerstvo zverejniť výzvu, aby sa lekári zapojili do očkovania svojich pacientov. Lenže je piatok a lekári stále nič nevedia. „Z médií sa dozvedám, že už čoskoro sa bude očkovať aj v ambulanciách, ale do dnešného dňa nám žiadne informácie z ministerstva neprišli,“ sťažuje si lekárka Jana Bendová, ktorá chodí vypomáhať aj do vakcinačného centra na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave.

Kedy začnú očkovať aj praktickí lekári v ambulanciách? Vraj už od 1. júla. – Foto: shutterstock

K ministrovmu odhadu začiatku očkovania je skeptická. „Vyriešiť logistiku nebude ľahké. Podľa mňa je ministrom sľubovaný štart 1. júla nereálny,“ dodala. Minister pritom ešte pred pár dňami odhadol, že do výzvy sa prihlási aspoň jeden lekár v každom menšom regióne. V danej veci sme oslovili aj samotný rezort. Chceli sme vedieť, či je výzva zverejnená a či je začiatok očkovania v ambulanciách, ktorý by sa mal spustiť 1. júla, reálny. Na odpovede čakáme.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sklamaná lekárka odkazuje Lengvarskému: Kde sú vaše sľuby, veď toto je nereálne!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti