eReport.sk
Filmová pohádka Když draka bolí hlava měla 24. 10. 2018 premiéru v pražském kině Lucerna.,Image: 392538317, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

Darček od Ivany Gottovej: Video so vzácnymi zábermi na jej manžela

Nemôže si uctiť jeho pamiatku! Ivane Gottovej (44) prekazil COVID-19 všetky plány. Musela zrušiť dva spomienkové koncerty a teraz už druhý raz aj česko-slovenskú premiéru filmu Karel o jej milovanom manželovi.

Od pondelka budú v Čechách zatvorené nielen divadlá, ale aj všetky kiná, a tak sa do nich film, ktorý mal byť poctou českému Slávikovi nedostane. Ivana tak musí už druhý raz odložiť slávnostnú premiéru, ktorá bola naplánovaná na stredu, 14. októbra. Pôvodne mala byť v deň výročia spevákovej smrti, 1. októbra. Všetko už bolo nachystané, ibaže Ivane pár hodín pred tým lekári oznámili, že má COVID -19. Najočakávanejší dokument tohto roka tak musí počkať.

„S ľútosťou vám musím oznámiť, že som nútená slávnostnú premiéru i distribúciu filmu odložiť na neurčito. Manžel bol vždy srdcom česko-slovenský spevák a film si preto zaslúži, aby bol slávnostne uvedený v oboch krajinách naraz za priaznivejšej situácii.“

Čakanie na snímku, ktorá unikátnym spôsobom priblíži osobnosť Karla Gotta, priaznivcom legendárneho speváka spríjemní videoklip k novej verzii piesne „Jdi za štěstím“. Slávnu skladbu Karla Svobodu naspieval Karel Gott pri príležitosti svojich 80. narodenín ako svoju úplne poslednú nahrávku v lete 2019 so Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu pod taktovkou dirigenta Jana Kučeru.

„Rada by som dala v tejto zložitej dobe malý darček nielen sklamaným potenciálnym divákom filmu KAREL, ale všetkým priaznivcom môjho zosnulého manžela. Pretože slávnostná premiéra i distribúcia filmu musia byť kvôli novým epidemiologickým opatreniam odložené na neurčito, rozhodla som sa potešiť manželových fanúšikov v Českej republike i na Slovensku a zverejniť nový videoklip s titulnou piesňou k filmu KAREL – ‚Jdi za štěstím‘. Je pre mňa o to cennejšia, že je to Karlova posledná nahrávka z júna 2019, kedy ju spieval s vedomím, že ide o pieseň pre vznikajúci film, hovorí Ivana Gottová.

Videoklip v réžii Jakuba Sommera zároveň odhaľuje niektoré zábery, ktoré museli tvorcovia s ťažkým srdcom vyradiť a ktoré sa do výslednej podoby filmu nakoniec nevošli. „Bolo nám ľúto, že sa niektoré zábery z natáčania v dokumente nepoužili, som preto rada, že aspoň niektoré z nich boli režisérom Jakubom Sommerom veľmi trefne zakomponované do tohto klipu. Som vďačná, že manželovým priaznivcom môžeme snáď aspoň trochu pozdvihnúť náladu v tak neistej dobe práve videoklipom k úvodnej piesni ‚Jdi za štěstím‘. Pevne verím, že čoskoro bude zase dobre, preto prijmite tento darček od nás i Karla ako nádej na lepšie časy,“ dodáva Ivana Gottová, producentka filmu KAREL.

Ivana bola celý čas pri nakrúcaní a vie, za akých ťažkých okolností dokument vznikal.  „Karlovi často nebolo dobre, ale snažil sa režisérke vyjsť v ústrety pri všetkých jej nápadoch. Točil do poslednej chvíle, čo len bol schopný. Stálo ho to úsilie a premáhanie, ale chcel povedať všetko, čo mal na srdci.“

Foto: profimedia,  Karel Gott Agency


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Darček od Ivany Gottovej: Video so vzácnymi zábermi na jej manžela

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti