eReport.sk
V Poľsku vybuchol darček z Ukrajiny!
Na fotokoláži vpravo poľský policajný šéf Jarosław Szymczyk Zdroj: isp.policja.pl

ŠKANDÁL v Poľsku má dohru: Šéf polície potvrdil pôvod vybuchnutého granátometu. Je z Ukrajiny!

Škandál v Poľsku! Šéf poľskej polície Jaroslaw Szymczyk potvrdil v sobotu, že v jeho kancelárii vybuchol v stredu granátomet, ktorý dostal ako darček počas návštevy Ukrajiny.

Škandál v Poľsku

Poľské ministerstvo vnútra a prokuratúra nepotvrdili správy poľských médií, že stredajšiu explóziu v budove policajného riaditeľstva vo Varšave, spôsobil granátomet. Prokuratúra len uviedla, že výbuch, v dôsledku ktorého bol Szymczyk hospitalizovaný, vyšetruje.

Vražedný darček?

Szymczyk pre poľskú rozhlasovú stanicu RMF FM potvrdil, že výbuch spôsobil jeden z granátometov, ktoré dostal na Ukrajine. „K výbuchu prišlo, keď som hýbal s použitými granátometmi, ktoré boli darom od Ukrajincov,“ uviedol Szymczyk s tým, že chcel dať granátomety do vzpriamenej polohy. RMF FM s odvolaním sa na nemenovaný zdroj z poľskej delegácie, ktorá navštívila Ukrajinu, uviedol, že Szymczyk dostal dva granátomety počas návštevy ukrajinskej Štátnej pohotovostnej služby a polície.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Stíhačky Kyjevu nepošleme
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  3. Kto vlastne platí vojnu?
  4. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko.
  5. Šmyhaľ sa poďakoval Leyenovej
  6. Na Ukrajine prebiehajú boje

Šéf polície potvrdil pôvod granátometu

Ukrajinskí predstavitelia poľskú delegáciu uistili, že granátomety nie sú nabité. Delegácie ich autom odviezla do Varšavy, kde ich nechala v zadnej miestnosti Szymczykovej kancelárie. Uviedol pre RMF FM spomínaný zdroj. Reuters uvádza, že nedokázal nezávisle overiť, či sa udalosť stala tak, ako ju poľská rozhlasová stanica opisuje. Na jej žiadosti o komentár žiadna zo zainteresovaných strán neodpovedala.

Zdroj: tasr/Reuters


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŠKANDÁL v Poľsku má dohru: Šéf polície potvrdil pôvod vybuchnutého granátometu. Je z Ukrajiny!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti