eReport.sk
Očkovanie tínedžera vakcínou
Ilustračné foto: shutterstock

Škandál v Nemecku. Viacero detí zaočkovali zlou vakcínou

Viacero detí v Nemecku v nedeľu omylom zaočkovali vakcínou proti covidu, ktorá dosiaľ nebola schválená pre ich vekovú skupinu. S odvolaním sa na miestnych predstaviteľov o tom informovala agentúra DPA.

Nespresnenému počtu detí podali v očkovacom centre v okrese Olpe v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko vakcínu spoločnosti Moderna. Pre deti je však schválená len očkovacia látka od konzorcia Pfizer/BioNTech.

Rodičia týchto detí boli okamžite informovaní o incidente,“ uvádza sa v oznámení okresu s tým, že u detí, ktoré dostali nesprávnu vakcínu, v čase odchodu z vakcinačného strediska nepozorovali nič nezvyčajné. Rodičom počas rozhovoru so zástupcom očkovacieho centra objasnili, že Európska agentúra pre lieky (EMA) zatiaľ nerozhodla o súhlase s podávaním vakcíny od Moderny deťom. Na žiadosť rodičov záležitosť nahlásili polícii.

EMA dala v novembri súhlas s podávaním vakcíny Pfizer/BioNTech deťom vo veku od päť rokov. Je to prvá očkovacia látka proti covidu schválená v EÚ pre deti mladšie ako 12 rokov. Deti dostávajú tretinovú dávku v porovnaní s dospelými.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Škandál v Nemecku. Viacero detí zaočkovali zlou vakcínou

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti