tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Košické letisko. Foto: tasr

ŠKANDÁL Toto sa môže stať asi len na Slovensku: Mladík z Holandska zalarmoval košické letisko!

Podgurážený cudzinec mal naozaj guráž. Chcel odísť s cisternou na tankovanie lietadiel. Bola plne natankovaná 25-tisíc litrami leteckého paliva. Zjavne zlyhali bezpečnostné systémy košické letiska, vrátane ľudského faktora. Za takýto incident by inde takmer isto padali hlavy a je celkom možné, že dobrodruh z Holandska by sa v inej civilizovanej krajine stal pri svojom konaní živým terčom bezpečnostných zložiek. Ponesie niekto na Slovensku zodpovednosť za to, že Holanďanovi sa prakticky bez problémom podarilo sadnúť si za volant cisterny parkujúcej v areáli letiska? Veď sa mohlo stať naozaj všeličo!

Dvadsaťštyriročný Holanďan v noci na piatok prešiel cez oplotenie do skladu leteckých pohonných hmôt (LPH) v areáli košického letiska a chcel odísť s cisternou na tankovanie lietadiel. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová s tým, že ho obvinili zo zločinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla v štádiu pokusu.

Osobitné bezpečnostné systémy?

„Ku škodám na majetku letiska Košice nedošlo, poškodená bola časť oplotenia letiska,“ povedala pre TASR hovorkyňa letiska Karolína Linhartová. Podľa jej slov je cisterna vybavená osobitnými bezpečnostnými systémami, ktoré zabránili manipulácii s vozidlom. „Pracovník LPH zaznamenal v uvedených skladoch pohyb, osobu spacifikoval a ihneď zavolal Útvar ochrany letiska a Policajný zbor SR,“ povedala s tým, že Holanďana na mieste zadržali.

Mladík mal podľa polície vypité

Polícia spresnila, že odstavené motorové vozidlo zn. Iveco, ktoré cudzinec naštartoval, bolo plne natankované leteckým palivom v množstve 25.000 litrov v sume približne 60.000 eur.

„Bol podrobený dychovej skúške s výsledkom 0,18 mg/l alkoholu v dychu (0,37 promile), opakovaná dychová skúška bola s negatívnym výsledkom,“ dodala Ivanová, podľa ktorej muža po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnili do cely policajného zaistenia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŠKANDÁL Toto sa môže stať asi len na Slovensku: Mladík z Holandska zalarmoval košické letisko!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku