eReport.sk
Richard Rybníček. Foto: tasr

ŠKANDÁL! Podľa COVID automatu je Trenčín v ružovej farbe. Primátor tvrdí, že má byť v oranžovej

Trenčiansky okres bude na základe rozhodnutia vlády SR od budúceho týždňa opäť v prvom stupni varovania, teda v ružovej farbe. S rozhodnutím nesúhlasí primátor Trenčína Richard Rybníček, v otvorenom liste žiada vedúceho Inštitútu zdravotných analýz Ministerstva zdravotníctva SR Mateja Mišíka o zmenu rozhodnutia a zaradenie okresu Trenčín do oranžovej farby.

Podľa Rybníčka čísla, ktoré získal inštitút za okres Trenčín, boli rovnaké ako čísla okresu Nové Mesto nad Váhom, pričom Trenčiansky okres ponechali v ružovej farbe a Nové Mesto nad Váhom zaradili do oranžovej farby podľa platného COVID automatu. Ide podľa neho o administratívnu chybu, preto žiada inštitút o nápravu.

„Rozumiem tomu, že je prirodzené, že ak získavate dáta z rôznych zdrojov, akákoľvek chyba môže nastať. Ale oveľa dôležitejšie je podnikateľom v okrese Trenčín uvoľniť ruky a pomôcť im, aby svoje prevádzky mohli otvoriť aj v interiéroch už od nasledujúceho pondelka a nečakali celý budúci týždeň na zmenu. Žiadam vás o pochopenie a nápravu tohto stavu,“ píše Rybníček v otvorenom liste.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport