tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračná snímka, zdroj:tasr

Situácia je vážna: Slovensko pohlcuje čierna farba. Desiatky okresov s najprísnejším režimom!

Slovensko sa na základe COVID automatu od pondelka výrazne zafarbí do bordovo-čierna. V aktuálnej epidemiologickej situácii je v treťom stupni ohrozenia, teda čiernych, 24 okresov, v bordovej fáze, ktorá zodpovedá druhému stupňu ohrozenia, je 39 okresov, osem okresov je v prvom stupni ohrozenia (červené), rovnako osem je oranžových okresov (stupeň ostražitosti).

Bratislava stále najlepšia

Bratislava je dlhodobo v oranžovej farbe. Dôvodom je najmä vysoké percento zaočkovaných obyvateľov v skupine ľudí nad 50 rokov. Okrem nej je v oranžovej farbe Galanta, Komárno a Šaľa. V prvom stupni ohrozenia – červené okresy – sú od pondelka okresy Dunajská Streda, Ilava, Levice, Nové Zámky, Prievidza,  Senica, Trnava a Žarnovica.

Pohoršila si Banská Bystica a Pezinok

V druhom stupni ohrozenia, ktorý zodpovedá bordovej farbe, sú okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Bytča, Detva, Dolný Kubín, Gelnica, Hlohovec, Kežmarok, Košice I – IV, Košice-okolie, Krupina, Liptovský Mikuláš, Malacky,  Myjava, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Pezinok, Piešťany,  Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Revúca, Rožňava, Senec, Skalica, Trebišov, Trenčín, Turčianske Teplice, Veľký Krtíš, Žiar nad Hronom, Žilina, Zlaté Moravce, Zvolen.

Situácia sa na Slovensku s pandemickou situáciou zhoršuje. – Foto: korona.gov.sk

Ani do fitka, ani do reštaurácie

Medzi čierne okresy, ktoré zodpovedajú tretiemu stupňu ohrozenia, sú zaradené okresy Bardejov, Čadca, Humenné, Kysucké Nové Mesto, Levoča, Lučenec, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Poltár, Poprad, Rimavská Sobota, Ružomberok, Sabinov,  Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Tvrdošín, Vranov nad Topľou.

Viac správ z domova:

  1. covid, koronavírus, testovanie
  2. Zdravotnícky personál počas práce v Pandemickom COVID pavilóne vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline

Vo všetkých okresoch tak platia prísnejšie podmienky napríklad pre hromadné podujatia, reštaurácie, fitness centrá či wellness, ale aj svadby a kary. V čiernych okresoch sú najprísnejšie. Zakázané sú svadby, oslavy či večierky a podujatia v prevádzkach verejného stravovania.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Situácia je vážna: Slovensko pohlcuje čierna farba. Desiatky okresov s najprísnejším režimom!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku