eReport.sk
Riaditeľ Slovenskej informačnej služby Michal Aláč.
Riaditeľ Slovenskej informačnej služby Michal Aláč. Zdroj: fb/sis

SIS reaguje na dvojnásobnú vraždu. Upozorňuje aj na útoky: Niektoré médiá nás notoricky obviňujú!

Slovenská informačná služba (SIS) potvrdila, že v súvislosti s tragickou streľbou v Bratislave prijala v reakčnom čase operatívne bezpečnostné opatrenia, ktoré viedli k identifikácii páchateľa. Postupovala tiež v plnej súčinnosti s príslušnými útvarmi Policajného zboru, ktorým odstupovala všetky operatívne poznatky. Pre TASR to uviedla hovorkyňa SIS Katarína Némová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentkou Slovenska
  2. Von der Leyenová upozornila Čínu
  3. Špeciálny prokurátor SR Daniel Lipšic.
  4. Blanár o dúhových politikoch
  5. Policajti po streľbe na Zámockej ulici v Bratislave 12. októbra 2022.
  6. Bláznivý Apríl?
  7. Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie.
  8. Na snímke prikryté telo po streľbe na Zámockej ulici v Bratislave 12. októbra 2022.
  9. Šéf Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR Richard Duda.

„V súčasnosti vykonáva SIS ďalšiu s vecou súvisiacu spravodajskú činnosť s cieľom napomôcť príslušným útvarom Policajného zboru pri výkone jeho pôsobnosti,“ informovala hovorkyňa. Slovenská informačná služba zároveň ostro odsúdila tento skutok.

SIS sľubuje, že zverejní stanovisko k streľbe na webe

SIS deklaruje, že o všetkých svojich bezpečnostných opatreniach realizovaných s týmto násilným činom extrémizmu bude podrobne informovať príslušné ústavné orgány štátu a následne verejnosť v súlade a v rozsahu ustanoveným zákonom. „Keďže bez znalosti veci pretrvávajú zo strany niektorých médií notoricky obviňujúcich SIS snahy o ďalšie mediálne útoky, Slovenská informačná služba tiež následne zverejní svoje stanovisko vo vzťahu k tomuto prípadu na svojom webovom sídle,“ priblížila Némová.

Zdroj: fb/slovenskainformacnasluzba

Heger tvrdil, že kontaktoval šéfa tajných dnes ráno

Premiér Eduard Heger (OĽANO) podľa svojich slov ešte vo štvrtok ráno kontaktoval šéfa SIS Michala Aláča. Uviedol, že sa s ním chce stretnúť a hovoriť aj o tom, či tajná služba monitorovala prejavy útočníka na sociálnej sieti a ako postupovala.

V centre Bratislavy na Zámockej ulici došlo v stredu (12. 10.) večer pred podnikom, ktorý navštevuje LGBTI+ komunita, k streľbe. Na mieste zomreli dvaja muži. Zranená bola jedna žena. Páchateľ z miesta činu ušiel. Polícia ho našla ráno mŕtveho. Prípad vyšetruje Národná kriminálna agentúra. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic uviedol, že pravdepodobným motívom streľby bola nenávisť k osobám inej rasy či inej sexuálnej orientácie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SIS reaguje na dvojnásobnú vraždu. Upozorňuje aj na útoky: Niektoré médiá nás notoricky obviňujú!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti