eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Šírenie koronavírusu spomaľuje? V Portugalsku sú vraj také náznaky!

Po prudkom náraste prípadov nákazy koronavírusom v Portugalsku v januári prichádzajú náznaky spomaľovania šírenia, ale vysoký počet hospitalizovaných naďalej preťažuje zdravotný systém, ktorý už aj tak funguje za hranicami svojej kapacity. V pondelok o tom informovala tlačová agentúra AP.

Portugalské úrady hlásili v pondelok 5805 nových prípadov nákazy, čo je zlepšenie oproti rekordným údajom nad 16.000 infekcií pred týždňom. Úrady oznámili aj 275 ďalších úmrtí na ochorenie COVID-19. Portugalsko zaznamenalo od začiatku pandémie celkovo 726.000 prípadov nákazy a vyše 12.700 úmrtí.

Juhoeurópska krajina je stále na vrchole celosvetového rebríčka, pokiaľ ide o najhorší sedemdňový priemer nových denných infekcií a úmrtí na 100.000 obyvateľov, ukazujú údaje americkej Univerzity Johnsa Hopkinsa.

S ochorením COVID-19 je v Portugalsku hospitalizovaných takmer 6900 ľudí, z nich 865 je na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS), informovali zdravotnícke úrady. Španielska verejnoprávna stanica TVE odvysielala v pondelok zábery niekoľko kilometrov dlhých radov kamiónov a ďalších vozidiel na spoločných hraniciach s Portugalskom, keďže úrady tejto krajiny preverovali uplatňovanie dvojtýždňového zákazu všetkých cezhraničných ciest, ktoré nie sú nevyhnutné. V Portugalsku takisto už viac ako týždeň platí prísny lockdown (celoštátne karanténne opatrenia).

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport