eReport.sk
Tak odchádzajú, alebo nie? Bývalý minister napísal na sociálnu sieť príspevok.
Roman Mikulec. Foto: tasr

Šimko kritizuje Mikulca: Nie priatelia, žiadne rozviazane ruky tu ľudia s pištoľami mať nemôžu!

Ostrá kritika sa valí na bývalého ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Ide prekvapivo o kritiku zo strany súčasného šéfa rezortu Ivana Šimka. To vyčíta bývalému vedeniu ministerstva stav v akom sa naša polícia v súčasnosti pod nachádza!

Šimko kritizuje Mikulca

Po nástupe hnutia OĽANO k moci a od vymenovania Romana Mikulca na čelo ministerstva vnútra sa celé funkčné obdobie hrdili tým, že rozviazal ruky polícii. Výsledok všetci poznáme. Policajný zbor v rozvrate, zneužívanie kajúcnikov, manipulovanie vyšetrovaní a vojna v polícii. Hovorí o tom vo svojom príspevku i opozičný politik Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Demontáž právneho štátu
  2. Spravodlivá a faktická
  3. Fico by vyhral voľby


Minister Ivan Šimko v najnovšom príspevku píše, cit. „Táto ozbrojená, represívna štruktúra si iste nemôže robiť, čo sa jej zachce. To sa deje iba v policajnom štáte.“ Ďalej, cit. „ Nie priatelia, žiadne rozviazané ruky tu ľudia s pištoľami a putami mať nesmú!“

Vyzerá to tak, akoby minister dostal na stôl dostatok dôkazov na základe ktorých dospel k záveru, že rozviazané ruky policajtov vnímal Mikulec úplne inak ako on. V demokratickom štáte sa policajti nesmú utrhnúť z reťaze argumentujúc rozviazanými rukami a prekračovať svoje právomoci na základe predstáv politikov.

OĽANO si zastáva Mikulca

Hnutie OĽANO a priatelia kritizuje ministra vnútra Ivana Šimka za jeho vyjadrenie o tom, že polícia patrí pod kontrolu politiky. Ministerstvo vnútra SR v reakcii poukázalo na Šimkove slová, že spravuje a bude spravovať svoj rezort podľa ústavy a zákonov SR. Premiér Ľudovít Ódor považuje diskusiu o postavení, finančnom a materiálnom zabezpečení policajtov, prokurátorov a sudcov za prípustnú. Polícia vyjadrenia nebude komentovať.

„Som zhrozený z takéhoto výroku, keď priamo minister vnútra hovorí, že polícia sa má vrátiť pod politický vplyv,“ uviedol líder hnutia Igor Matovič. Zdôraznil, že jediný, kto má kontrolovať činnosť orgánov činných v trestnom konaní či polície, je prokurátor, nie politik. Podotkol, že Šimkove vyjadrenia sú v príkrom rozpore oproti kurzu, ktorý nastavili po posledných parlamentných voľbách.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šimko kritizuje Mikulca: Nie priatelia, žiadne rozviazane ruky tu ľudia s pištoľami mať nemôžu!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php