eReport.sk
Michal Šimečka
Michal Šimečka zdroj: tasr

Šimečka: Neviem si predstaviť podporu Sakovej či Rašiho na post predsedu NRSR


Opozičné hnutie Progresívne Slovensko (PS) si nevie predstaviť podporu Denisy Sakovej či Richarda Rašiho (obaja Hlas-SD) na post predsedu Národnej rady (NR) SR. Uviedol to šéf hnutia Michal Šimečka.

,,Vzhľadom na to, ako zástupca strany Hlas Peter Pellegrini viedol parlament, akým spôsobom umlčiaval opozíciu, akým spôsobom sa porušoval rokovací poriadok, tak po týchto piatich mesiacoch skúseností vedenia parlamentu si neviem predstaviť, že by sme hlasovali za kandidáta strany Hlas,“ povedal Šimečka.

Nemá podľa neho zmysel voľbu šéfa parlamentu nejakým spôsobom zdržiavať. Považuje za dôležité, aby mala NR SR normálne vedenie a poslanci mohli rokovať. Poverenie výkonu právomocí predsedu NR SR na Petra Žigu (Hlas-SD) je podľa Šimečku logickou voľbou z pohľadu koalície aj Hlasu-SD. ,,Je to dočasné a dúfam, že na ďalšej schôdzi sa bude voliť nový predseda,“ podotkol.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke podpredseda Národnej rady (NR) SR a predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko
  2. Ruský opozičný politik Alexej Navaľnyj
  3. Richard Raši
  4. Na ilustračnej snímke medveď hnedý

Pellegrinimu zanikol mandát poslanca

Zvolenému prezidentovi SR Pellegrinimu zanikol mandát poslanca a skončilo sa aj jeho pôsobenie na poste šéfa parlamentu. Pellegrini už skôr avizoval, že vo funkcii predsedu NR SR by ho mala nahradiť ministerka hospodárstva Saková alebo minister investícií Raši.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šimečka: Neviem si predstaviť podporu Sakovej či Rašiho na post predsedu NRSR

Odoberať
Upozorniť na
39 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: