eReport.sk
Počítanie euro bankoviek
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Šialený rast cien aj v Nemecku: Zaznamenali ich nárast o rekordných takmer 24 percent!

Ceny v obchodoch, ale nielen tam, rastú doslova šialeným tempom. Na vysoké ceny si sťažujú ľudia naprieč celou Európskou úniou. Výnimkou nie sú ani ekonomicky silní Nemci.

Veľkoobchodné ceny v Nemecku pokračovali v zrýchľovaní rastu, pričom minulý mesiac ich rast dosiahol takmer 24%. To predstavuje nový rekord. Výrazne ich ovplyvnil vývoj cien produktov z minerálnych olejov a pevných palív. Informoval o tom podľa TASR v pondelok nemecký štatistický úrad Destatis.

Podľa Destatisu, ktorého údaje zverejnil server tradingeconomics, vzrástli veľkoobchodné ceny v Nemecku v apríli medziročne o rekordných 23,8%. V marci rast dosiahol 22,6%. Veľkou mierou sa pod aprílový vývoj cien vo veľkoobchode podpísali ceny produktov z minerálnych olejov. Tie sa zvýšili o 63,4%.

Ešte výraznejšie vzrástli ceny pevných palív, kde rast dosiahol 70,9%. Ceny kovov a kovových rúd sa zvýšili o 55,7%. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom sa  veľkoobchodné ceny v Nemecku zvýšili o 2,1%. Tempo rastu sa tak výrazne spomalilo, keď v marci vzrástli o 6,9%.

Related Posts

  1. Na kombosnímke zľava Elisabeth Köstingerová a Margarete Schramböcková.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šialený rast cien aj v Nemecku: Zaznamenali ich nárast o rekordných takmer 24 percent!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti