eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Šialené! Ľudia žiadajú od lekárov „falošné“ potvrdenia o očkovaní. Sú ochotní zaplatiť stovky eur

S novým COVID automatom, ktorý podľa niektorých politikov v určitých momentoch bude „znevýhodňovať“ neočkovaných, začal zrejme prekvitať trh s falošnými potvrdeniami o vakcinácii. Lekárka Jana Bendová zverejnila, o čo ju nedávno žiadal jeden z jej pacientov.

„Dnes za mnou do ambulancie prišiel jeden z našich pacientov. Dopočul sa, že očkujeme, tak sa prišiel slušne opýtať, či mu nedáme potvrdenie, že je zaočkovaný, aj keď nie je,“ opísala svoju skúsenosť na sociálnej sieti. „Upozornila som ho na to, že to je navádzanie na trestný čin falšovania zdravotnej dokumentácie. A on na to, že: „Aký trestný čin, veď ja to nikomu nepoviem…” Čudoval sa, že ma jeho slušná prosba tak rozrušila a že prečo zvyšujem hlas, veď on „normálne zaplat픓, rozčuľovala sa lekárka.

Podľa reakcií jej kolegov, však nie je jediná, ktorá sa s niečím takým stretáva. „Zaujíma ma, koľko sú ľudia ochotní zaplatiť za to, že dobrovoľne/cielene vystavujú seba aj svoje okolie riziku hospitalizácie, dlhodobých následkov alebo úmrtiu,“ vyzvedal analytik Martin Smatana. Podľa reakcií a skúsenosti zdravotníkov sa cena „služby“ vraj pohybuje v rozmedzí 150 až 200 eur, ale ľudia sú zdá sa ochotní zaplatiť aj oveľa viac. „Pracujem v MOM. Mne bolo ponúknutých 600 eur za osobu a potvrdenie o vakcinácii,“ zdôverila sa zdravotníčka. K danej téme sme oslovili aj samotné ministerstvo zdravotníctva, na reakciu čakáme. Nový COVID automat, ktorý vychádza v ústrety zaočkovaným by mal platiť od budúceho pondelka.

Viac o COVID automate čítajte tu:

  1. Covid automat po novom platí od pondelka

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šialené! Ľudia žiadajú od lekárov „falošné“ potvrdenia o očkovaní. Sú ochotní zaplatiť stovky eur

Odoberať
Upozorniť na
guest
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport