eReport.sk
Čínsky prezident Si Ťin-pching
Čínsky prezident Si Ťin-pching zdroj: fb

Si Ťin-pching vyzýva členské štáty SCO, aby odolali vonkajším vplyvom


Čínsky prezident Si Ťin-pching vo štvrtok na 24. summite Šanghajskej organizácie pre spoluprácu (SCO) v kazašskej Astane vyzval členské štáty, aby odolali vonkajším vplyvom.

Mali by sme sa spojiť, aby sme spoločne odolali vonkajším vplyvom, pevne sa navzájom podporovali, starali sa o svoje záujmy a udržali vo svojich rukách rozhodovanie o osude a budúcnosti našich krajín, ako aj regionálneho mieru a rozvoja,“ uviedol čínsky prezident.

Podľa Siho musia členovia SCO prekonať vnútorné rozdiely, nájsť spoločnú reč a vyriešiť problémy vo vzájomnej spolupráci. „Je mimoriadne dôležité, aby SCO stálo na strane práva a spravodlivosti,“ prízvukoval.

Spoločné vedecké a technologické inovácie

Čínsky prezident taktiež vyzdvihol potrebu spoločne podporovať vedecké a technologické inovácie, ako aj stabilitu a plynulosť dodávateľských reťazcov. Od vzniku SCO v roku 2001 sa táto regionálna organizácia rozšírila zo šiestich na desať členov. Ako najnovšieho člena na summite vo štvrtok oficiálne potvrdili Bielorusko.

Summit SCO

Na summite v Astane sa zúčastnili hlavy štátov a vlád všetkých členských krajín s výnimkou Indie, ktorú zastupoval minister zahraničných vecí. V Astane je prítomný aj generálny tajomník OSN António Guterres a ruský prezident Vladimir Putin, ktorý SCO označil za „jeden z kľúčových pilierov multipolárneho sveta.“

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Si Ťin-pching vyzýva členské štáty SCO, aby odolali vonkajším vplyvom

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: