eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

SHMÚ upozorňuje na poľadovicu na strednom a východnom Slovensku

Meteorológovia upozorňujú na poľadovicu najmä na strednom a východnom Slovensku. Výstrahu prvého stupňa vydali na štvrtok ráno aj pred vetrom na horách, konkrétne v okresoch Brezno, Liptovský Mikuláš a Poprad. Slovenský hydrometeorologický ústav o tom informoval na webe.

Výstraha prvého stupňa pred tvorbou poľadovice platí vo štvrtok do 10.00 h v Banskobystrickom a Žilinskom kraji. V prípade Košického a Prešovského kraja je vydaná výstraha do 16.00 h. Predbežne sa v týchto štyroch krajoch môže ojedinele tvoriť poľadovica aj večer od 21.00 h.

Vietor na horách môže vo štvrtok do 10.00 h dosahovať v troch dotknutých okresoch rýchlosť v nárazoch do 125 kilometrov za hodinu. „Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo,” upozorňujú meteorológovia.

V okresoch Michalovce a Trebišov bez povodia rieky Roňava platí podľa SHMÚ druhý stupeň hydrologickej výstrahy pred výskytom povodne až do odvolania.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.