eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

SHMÚ: Štvrtkový prechod studeného frontu priniesol najviac zrážok v povodí Myjavy

Štvrtkový (16. 6.) prechod studeného frontu priniesol najviac zrážok v povodí Myjavy, väčšej časti povodia Váhu a Popradu. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti. Štvrtkový (16. 6.) prechod studeného frontu priniesol najviac zrážok v povodí Myjavy, väčšej časti povodia Váhu a Popradu. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

Za posledných 24 hodín sa zrážky v podobe prehánok a búrok (ojedinele aj intenzívnych) vyskytli takmer na celom území s priestorovo rozdielnymi úhrnmi. Prevažne to bolo do 15 milimetrov, lokálne od 15 do 30 milimetrov a v niektorých povodiach výnimočne aj viac. Podľa meteorológov maximálny zaznamenaný denný úhrn presiahol 40 milimetrov. „Povodie Rimavy, Slanej a povodia na juhovýchode územia búrky obišli. Tu sa zrážky vyskytli len ojedinele a v zanedbateľných úhrnoch,“ uviedli zo SHMÚ.

V niektorých lokalitách v povodí riek Myjava a Kysuca, kde boli búrky sprevádzané prívalovými zrážkami, došlo k výskytu povodňových javov (zatopenie pivníc, cestných komunikácií, miestnych potokov. „Na nami monitorovaných vodných tokoch sme zaznamenali výrazné vzostupy napríklad v Čadci na Kysuci alebo v Senici na toku Teplica. Nezaznamenali sme však prekročenie stupňov povodňovej aktivity,“ uviedol SHMÚ. Na ostatných tokoch prevládala ustálenosť vodných hladín.

Počas víkendu (18. – 19. 6.) meteorológovia búrky neočakávajú, najbližšie je pravdepodobnosť ich výskytu v úvode nového týždňa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SHMÚ: Štvrtkový prechod studeného frontu priniesol najviac zrážok v povodí Myjavy

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti