eReport.sk
Na kombosníke zľava krúpy, ktoré spadli v Kútoch a Borskom Svätom Jure. Zdroj: fb/shmú.sk

Pozor! Hrozia ďalšie búrky! SHMÚ rozšíril výstrahy pred možnými búrkami na ďalšie okresy Slovenska


SHMÚ rozšíril výstrahy pred možnými búrkami na ďalšie okresy Slovenska. Hrozia búrky aj horúčavy. Výstrahy pred búrkami by mali podľa SHMÚ začať platiť v nedeľu o 14.00 h. Ktorých krajov sa týkajú?

SHMÚ rozšíril výstrahy

Slovenský hydrometeorologický ústav rozšíril prvostupňové výstrahy pred možnými búrkami na ďalšie okresy, prevažne západného a severozápadného Slovenska. Na juhovýchode krajiny zas môžu teploty vzduchu atakovať v nedeľu popoludní až 33 stupňov Celzia. Meteorológovia o tom informovali na svojom webe.

Výstrahy pred búrkami by mali podľa SHMÚ začať platiť v nedeľu o 14.00 h. Týkajú sa celého Bratislavského, Trnavského, Trenčianskeho kraja i väčšiny územia Žilinského kraja, s výnimkou okresov Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Turčianske Teplice. Tiež okresov Nitra, Topoľčany a Šaľa.

Hrozia aj krúpy

Búrky môžu sprevádzať krúpy, nárazový vietor do 85 kilometrov za hodinu a prudký lejak s intenzitou do 30 milimetrov v priebehu polhodiny. Predbežná platnosť výstrah je do pondelkového (8. 7.) rána.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke vyvrátený strom
  2. Pápež František v Maďarsku.
  3. Európska komisia (EK) poskytne 50 miliónov eur na opravu a modernizáciu infraštruktúry v ukrajinských prístavoch,
  4. Martina Šimkovičová a členovia vlády, Oslavy príchodu Cyril a Metoda. Zdroj foto: Úrad vlády SR

Intenzita sprievodných javov je podľa SHMÚ v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. „Pri búrkach môžu byť obmedzené ľudské aktivity a ohrozené zdravie,“ dodali meteorológovia.

Najnižší stupeň výstrahy pred vysokými teplotami by mal platiť v nedeľu od 14.00 h do 18.00 h v Košickom kraji s výnimkou okresov Gelnica, Rožňava a Spišská Nová Ves. Tiež v okresoch Humenné a Vranov nad Topľou.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pozor! Hrozia ďalšie búrky! SHMÚ rozšíril výstrahy pred možnými búrkami na ďalšie okresy Slovenska

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: