eReport.sk
Pozor na počasie
Ilustračné foto: tasr

SHMÚ pripomína: V týchto okresoch platia tieto výstrahy!

SHMÚ pripomína. V noci a v utorok (21. 2.) naďalej platia výstrahy pred vetrom na horách. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje na víchricu na hrebeňoch Tatier. Zároveň pre povodie Bodrogu v okrese Michalovce a povodie Hornádu v okrese Košice-okolie platí prvý stupeň hydrologickej výstrahy pred povodňou. Informuje na svojom webe.

SHMÚ pripomína

Pre okresy Liptovský Mikuláš, Tvrdošín, Brezno a Poprad platí výstraha tretieho stupňa do 6.00 h. Do 14.00 h vydali meteorológovia výstrahu druhého stupňa a potom do 22.00 výstrahu prvého stupňa. „Na hrebeňoch Tatier a Nízkych Tatier sa prechodne očakáva výskyt mimoriadne silného vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 160 až 180 kilometrov za hodinu alebo priemernú rýchlosť 110 až 120 kilometrov za hodinu, to je mohutná víchrica až orkán,“ priblížilo SHMÚ.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čaputová klame
  2. Heger odkazuje Ficovi s Pellegrinim
  3. Pokrytecký Hašek?
  4. premiér Eduard Heger (OĽANO) prichádza do pléna parlamentu

Výstrahy v týchto okresoch

Pre okresy Ilava, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Levoča. Kežmarok, Sabinov, Stará Ľubovňa a ostatné okresy Žilinského kraja vydali meteorológovia výstrahu prvého stupňa pred vetrom na horách. Pre okresy Ružomberok a Banská Bystrica platia výstrahy druhého stupňa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SHMÚ pripomína: V týchto okresoch platia tieto výstrahy!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti