Petra Vlhová, foto:tasr

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa prestavila v druhom tohto víkendovom obrovskom slalome v Kranjskej Gore. Vlhovej dnešné preteky nevyšli a skončila tak až na 10. mieste. Zaostala o 2,41 sekundy za víťaznou Taliankou Martou Bassinovou, ktorá si zopakovala triumf zo soboty. Druhá skončila Švajčiarka Michelle Gisinová (+0,66 s) a tretia bola domáca Slovinka Meta Hrovatová (+0,73 s).

Prvé kolo ovládla Američanka Shiffrinová, ktorej po bezchybnej jazde patrila líderska pozícia. Do druhého kola išla ako favoritka na víťazstvo, ale prišli drobné chyby, ktoré stáli Američanku pódiové umiestnenie a skončila až na 6. mieste. Napokon Talianka Bassinová ukázala všetkým, že je v disciplíne obrovského slalomu najlepšia na svete a zaknihovala tak svoje 4. víťazstvo v rade. Na druhom mieste skončila Švajčiarka Michelle Gisinová, ktorá v hodnotení Svetového pohára „dýcha na krk slovenskej pretekárke.

Jazda Petry Vlhovej v 1. kole obrovského slalomu:

Zdroj: yt/slovenskysport

Vlhová sa v druhom kole snažila o agresívnejšie poňatie, v niektorých oblúkoch však „brzdila“ a na druhom medzičase sa už pohybovala v červených číslach. Po dojazde sa zaradila na tretiu priečku a vo výsledkovej listine klesla na záver elitnej desiatky. Gisinová si polepšila na druhé miesto a výraznejšie stiahla náskok slovenskej reprezentantky v celkovom poradí SP, v ktorom ako najbližšia prenasledovateľka zaostáva už iba o 60 bodov. „Tento víkend som sa cítila zle, takže bohužiaľ dnes i včera to dobre nebolo, musím na to zabudnúť a potrénovať“, povedala sklamaná Vlhová v záverečnom rozhovore.