eReport.sk
Mikaela Shiffrinová, foto:tasr

Shiffrinová bude v Cortine obhajovať zlato v slalome i super-G

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová bude na blížiacich sa MS v Cortine d’Ampezzo obhajovať zlaté medaily v slalome i v super-G. Veľká rivalka Slovenky Petry Vlhovej plánuje v talianskom stredisku štartovať aj v obrovskom slalome a alpskej kombinácii.

„Super-G som trénovala tri dni. Na lyžiach sa cítim veľmi dobre, je to zábava. V Cortine chcem štartovať v štyroch disciplínach, toľko som ich ešte neabsolvovala na žiadnom svetovom šampionáte,“ citovala agentúra APA slová Shiffrinovej, ktoré odzneli na tlačovej videokonferencii Američanky. V tejto sezóne Svetového pohára štartovala Shiffrinová iba v slalome a obrovskom slalome, na konto si pripísala dve víťazstvá. Rýchlostné disciplíny netrénovala takmer rok: „Budem sa snažiť byť čo najrýchlejšia. To však neznamená, že to bude stačiť na obhajobu titulu v super-G. Bolo by to milé prekvapenie.“

Foto: tasr

V slalome získala Shiffrinová pred dvoma rokmi v Are svoj štvrtý titul majsterky sveta, premožiteľku v najtočivejšej disciplíne nenašla ani v rokoch 2013, 2015 a 2017. „Mám šancu stať sa prvou päťnásobnou svetovou šampiónkou v slalome, snažím sa však na to príliš nemyslieť,“ dodala 25-ročná Shiffrinová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Shiffrinová bude v Cortine obhajovať zlato v slalome i super-G

Aktuálne v kategórii

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti