eReport.sk
Sexuológ Radim Uzel, foto: profimedia

Sexuológ Radim Uzel o korone: „Bol som viac mŕtvy ako živý!”

V prvej vlne pandémie ste sotva poznali človeka, ktorý by bol nakazený. Teraz už má každý v okolí desiatky chorých. Známy český sexuológ bol dokonca hospitalizovaný.

Český gynekológ a popularizátor sexuológie Radim Uzel (80) sa zviditeľnil najmä humorným nadhľadom. Je excelentný rozprávač zážitkov zo svojej praxe, ktoré majú vždy vtipnú pointu: „Už ma nebaví stále odpovedať na otázky, či som si k pacientkam niekedy niečo dovolil. A ako som to vraj v mladosti vydržal? Samozrejme vydržal. Ak by sa stal opak, hrozil by totiž problém, alebo svadba. Bankový úradník má predsa tiež rád peniaze. V práci sa ich stále dotýka a skoro sa s nimi mazná. Ale beda tomu, kto ich použije na súkromné účely! Sú to peniaze erárne, majú rovnaký status ako tie krásavice v ordinácii,” objasnil uznávaný ženský lekár odpoveď na otázku, s ktorou sa najčastejšie stretáva.

Korona má aj výhody

Podobných bonmotov má v rukáve kvantá a najnovšie sa s niekoľkými podelí vo večernej šou Zlaté časy už vo štvrtok. S humorom opísal aj nedávnu situáciu, keď ochorel na kovid. Najskôr zaznamenal na korone dve veľké výhody: „Vlak išiel načas, je tam dosť miesta,” Tretia sa mu prihodila až na nemocničnom lôžku: „Schudol som dvanásť kíl. Desať dní som absolútne nič nejedol. Ale už som ich zase nabral.” Priebeh ochorenia mal Radim Uzel veľmi ťažký. Nedúfal v šťastný koniec: „Bolo to dosť vážne. Ležal som v nemocnici a bol som viac mŕtvy ako živý. Ale pozrite, ako ma z toho dostali. Som zdravý,” zasmial sa obľúbený lekár.

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.