eReport.sk
Ľudia stoja pri televíznej obrazovke, ktorá zobrazuje spravodajský program informujúci o severokórejskej rakete na železničnej stanici v juhokórejskom Soule v stredu 5. januára 2022.
Ľudia stoja pri TV, ktorá zobrazuje spravodajský program informujúci o severokórejskej rakete na železničnej stanici v Soule 5. januára 2022. Foto: tasr/ap

Severná Kórea zrejme odpálila balistickú strelu, tvrdí Soul

Severná Kórea v stredu pravdepodobne odpálila do Japonského mora balistickú strelu. Informovala o tom agentúra Jonhap s odvolaním sa na Zbor náčelníkov štábov (JCS) juhokórejskej armády.

Podľa JCS bola strela vypálená z územia Severnej Kórey smerom na východ okolo 08.10 h miestneho času (o 00.10 h SEČ). Bližšie podrobnosti o odpálenej strele zatiaľ zisťujú tajné služby Južnej Kórey a USA.

Japonský premiér Fumio Kišida takisto uviedol, že šlo o “možné odpálenie balistickej strely”, píše agentúra AFP. Vo svojom vyhlásení označil za “veľmi nešťastné, že Severná Kórea od minulého roka pokračuje v odpaľovaní rakiet.”

AFP pripomenula, že severokórejský vodca Kim Čong-un vo svojom novoročnom príhovore prekvapujúco nespomenul tradičných hlavných protivníkov svojej krajiny, teda USA a Južnú Kóreu, ani sa priamo nezaoberal zahraničnou politikou. Povedal však, že z dôvodu “čoraz nestabilnejšej” situácie vo vojenskej oblasti na Kórejskom polostrove a vo svete bude Pchjongjang pokračovať v “posilňovaní kapacít národnej obrany”.

Ak sa potvrdí, že Pchjongjang vypustil balistickú strelu, išlo by o prvý takýto štart v tomto roku. Severná Kórea uskutočnila svoj posledný raketový test v októbri 2021, keď odpálila z ponorky balistickú strelu SLBM (submarine-launched ballistic missile).

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Severná Kórea zrejme odpálila balistickú strelu, tvrdí Soul

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti