eReport.sk
Vladimir Putin a severokórejský vodca Kim Čong-un
Ruský prezident Vladimir Putin a severokórejský vodca Kim Čong-un zdroj: tasr

Severná Kórea sa pridáva k Rusku: Obaja odsúdili avizované manévre Japonska a USA!


Severná Kórea v nedeľu skritizovala trojstranné vojenské cvičenie Južnej Kórey, Spojených štátov a Japonska v medzinárodných vodách južne od juhokórejského ostrovného letoviska Čedžu tvrdiac, že takéto cvičenia ukazujú, že vzťahy medzi týmito tromi krajinami sa zmenili na „ázijskú verziu NATO“.

Kritika USA

Trojdňové cvičenie s názvom Freedom Edge (Hrana slobody) sa začalo vo štvrtok po tom, ako sa šéfovia obrany Južnej Kórey, Spojených štátov a Japonska začiatkom júna dohodli na priebehu manévrov v súlade s minuloročnou dohodou ich príslušných lídrov. Išlo o súčasť úsilia o posilnenie bezpečnostnej spolupráce proti hrozbám zo strany Severnej Kórey, ktorá nedávno prehĺbila svoje vzťahy s Ruskom.

Reakcia

Severokórejské ministerstvo zahraničných vecí vo svojom vyhlásení uviedlo, že Pchjongjang nebude ignorovať posilňovanie vojenského bloku na čele s USA a ich spojencami a bude chrániť regionálny mier „agresívnou a razantnou reakciou“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľuboš Blaha

Ministerstvo zároveň poznamenalo, že Washington pokračuje vo svojej snahe o pripojenie Južnej Kórey a Japonska k NATO a dodalo, že pokusy Južnej Kórey dodať zbrane Ukrajine sú jedným z príkladov tohto úsilia. ministerstvo zahraničných vecí vo svojom vyhlásení uviedlo, že Pchjongjang nebude ignorovať posilňovanie vojenského bloku na čele s USA a ich spojencami a bude chrániť regionálny mier „agresívnou a razantnou reakciou“.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Severná Kórea sa pridáva k Rusku: Obaja odsúdili avizované manévre Japonska a USA!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: