eReport.sk
zdroj: youtube

Severná Kórea ohrozuje leteckú dopravu: Opäť vypustila do ovzdušia balóny s odpadkami


Balóny s odpadkami, ktoré Severná Kórea začala od konca mája vypúšťať do vzdušného priestoru Južnej Kórey, narušili doteraz 115 letov komerčných lietadiel s viac ako 10.000 cestujúcimi. Podľa agentúry AFP to v stredu uviedol poslanec juhokórejského parlamentu Jong Jun-ho odvolávajúci sa na najnovšie údaje ministerstva dopravy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Juraj Draxler
  2. Zelenskyj poriadne vypenil

Trojhodinové prerušenie prevádzky

Vypustenie balónov si 26. júna vynútilo trojhodinové prerušenie prevádzky medzinárodného letiska Inčchon pri Soule. V iných dňoch boli odložené prílety a odlety alebo boli lety dokonca odklonené.

Najmenej 15 lietadiel, vrátane diaľkových liniek zo San Francisca, Vancouveru a Los Angeles, muselo byť odklonených na medzinárodné letisko v meste Čchongdžu, čo spôsobilo veľké meškania a komplikácie pre cestujúcich.

Viac ako tisíc balónov s nákladom odpadu

Pchjongjang doteraz vypustil do Južnej Kórey viac ako tisíc balónov s nákladom odpadu. Reaguje tým na kroky skupiny prebehlíkov z KĽDR, ktorí vypúšťajú do Severnej Kórey balóny s letákmi proti vodcovi Kim Čong-unovi a nosiče s juhokórejskou hudbou.

Juhokórejské úrady nemôžu aktivistov sankcionovať na základe rozhodnutiu súdu z roku 2023, podľa ktorého by išlo o porušenie slobody prejavu. Severná Kórea je mimoriadne háklivá na to, aby jej obyvatelia mali prístup k juhokórejskej popkultúre; jej vplyv – najmä na mládež – sa snaží všemožne obmedziť, konštatuje agentúra AFP.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Severná Kórea ohrozuje leteckú dopravu: Opäť vypustila do ovzdušia balóny s odpadkami

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne