eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Sestry zavraždili svojho otca. Po troch rokoch ich pravdepodobne zbavia obvinení. Toto je dôvod

Krestina, Angelina a Marija Chačaturjanové boli v dobe zločinu sotva dospelé. Jedna mala 19, druhá 18 a tretia iba 17 rokov. Aj napriek tomu sa dopustili trestného činu, za ktorý ich rodina odsúdila. Zavraždili totiž vlastného otca. Aj napriek tomu, že to urobili kvôli tomu, akým spôsobom ich týral, nikto z blízkych ich na súde nepodporil.

Päťdesiatsedemročný Michail Chačaturjan bol nájdený mŕtvy vo svojom byte v Moskve v roku 2018. Bol ubodaný vlastným loveckým nožom a netrvalo dlho vypátrať vinníkov, píše Daily Mail. Ani jedna z troch dievčat čin nezapierala. Všetky sa priznali, že všetko urobili vedome, pretože už ďalej nemohli znášať jeho týranie.

Bola na ne uvalená väzba a všetky tri boli podrobené výsluchom a lekárskym vyšetreniam, fyzickým aj psychickým. A práve kvôli tomu majú dnes nádej, že budú nakoniec oslobodené. Ukázalo sa totiž, že to, čo hovoria, je pravda.

Otec ich zneužíval a vyhrážal sa im

Otec dievčat sa všetkým trom pravidelne a po dlhé roky vyhrážal smrťou, pokiaľ ho neposlúchnu. To, čo od nich chcel, poväčšine zahŕňalo sexuálne praktiky, v priebehu ktorých ich dokonca fyzicky trestal, keď sa mu niečo nepáčilo.

Nakoniec to už dievčatá nedokázali znášať, preto sa dohodli, že to všetko musí skončiť. Aj napriek tomu, že ich konanie bolo protizákonné, odborníci sa zhodujú na tom, že ich psychický stav by mohol byť braný ako poľahčujúca okolnosť. Fyzické testy ukázali, že ich otec skutočne zneužíval.

Všetky tri dievčatá naviac trpia posttraumatickou stresovou poruchou, jedna z nich dokonca paranojou. V oficiálnej správe je tak nakoniec napísané, že otec svoje dcéry pod vyhrážkami bitia a dokonca smrti znásilňoval a ony sa mu museli poddávať tak dlho, pokým ho nezavraždili.

Príbuzní im neverili ani slovo

aj keď sa odborníci nakoniec zhodli na tom, že dievčatá boli skutočne obeťami, ktoré sa iba bránili, ich príbuzní taký verdikt odmietajú. Tvrdia, že ich otec bol dobrý človek a ony by mali za jeho vraždu zaplatiť. Jedna z ich tiet si dokonca najala právnika, aby ich dostal do väzenia.

Zatiaľ to ale vyzerá tak, že budú dievčatá zbavené všetkých obvinení a budú na čas poslané do psychiatrickej liečebne. Odtiaľ by sa potom mohli vrátiť do relatívne normálneho života. Aj keď je to pre ne dobrá správa, príbuzenstvo im pravdepodobne naďalej bude ďalej znepríjemňovať život.

V Rusku je prípad vnímaný veľmi intenzívne, pretože v krajine sa pomerne veľa rieši domáce násilie a tento prípad sa stal dokonalým príkladom toho, že pokiaľ sa niekto nebráni naozaj drastickým spôsobom, nikto s ním nič neurobí. Volanie o pomoc totiž dievčatá ešte pred vraždou opakovali niekoľkokrát viditeľnými aj menej viditeľnými spôsobmi. Nikto im ale nepomohol.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport