Spartak Trnava, foto:instagram

Sereď dostala debakel od Spartaka Trnava

Poriadna prestrelka sa odohrala v zápase 16. kola Fortuna ligy, medzi ŠKF Sereď a Spartakom Trnava. V zápase padlo až osem gólov!

ŠKF Sereď – FC Spartak Trnava 2:6 (0:4)
Góly: 75., 89. Pankaričan – 5., 45.+ Saymon, 10. Adekuoroye (vlastný), 43. Michalík (vlastný), 69. Yusuf, 88. Pačinda.

Spartakovci vstúpili do stretnutia excelentne. Už v 5. minúte Yao unikol po ľavej strane, jeho prudký prízemný center do malého vápna našiel Saymona, ktorý otvoril gólový účet stretnutia. Skóre sa opäť menilo v 10. minúte, Kolesárov rohový kop hlavou do vlastnej brány umiestnil Adekuoroye. Po úvodnom šoku sa domáci snažili vrátiť do stretnutia, ale vo finálnej fáze boli jaloví. Naopak, v 43. minúte si domáci dali druhý vlastný gól, kapitán Michalík hlavou prekonal Yakubu. V nadstavenom čase sa po druhýkrát presadil Saymon.

Do druhého dejstva vstúpili domáci bez vylúčeného Adekuoroyeho, ktorý sa porúčal v prvom dejstve po druhej žltej karte. Po hodine hry sa v dobrej pozícii ocitol Bukata, ktorého dobre mierenú strelu Yakubu vyrazil. V 69. minúte Yusuf prebral loptu za stredovým kruhom, sám sa rútil na bránu a z 10 metrov prudkou strelou zvyšoval už na 0:5. V 75. minúte sa pomer síl na hracej ploche vyrovnal, keď po druhej žltej karte opustil hraciu plochu Tumma. V 76. minúte sa dočkali čestného gólu aj domáci. Ivánova strela zo štandardnej situácie skončila na brvne, aby odrazenú loptu upratal do siete Pankaričan. Ku koncu zápasu sa ešte v drese Trnavy presadil Pačinda, na konečných 6:2 korigoval ďalším gólom Pankaričan.