radosť hráčov Slavie Praha, foto:ig/s.p.

Senzačná Slavia Praha! Tímu z Premier League nedala žiadnu šancu

Futbalisti Slavie Praha sa prebojovali do osemfinále Európskej ligy. Vo štvrtkovej odvete šestnásťfinále zvíťazili na trávniku Leicestru City 2:0 po bezgólovej remíze v prvom stretnutí v českej metropole.

Slovenský stredopoliar Jakub Hromada hral v drese Slavie do 75. minúty. Na otvárací zásah dvojzápasu sa čakalo do začiatku druhého polčasu odvety. V 49. minúte sa presadil Lukáš Provod, ktorý sa odpútal od brániacich protihráčov a k žrdi umiestnil center Nicolaeho Stanciua. Poistku pridal v 79. minúte Abdallah Sima pokusom z hranice šestnástky. Úradujúci český šampión vďaka tomu získal skalp klubu, ktorý momentálne figuruje na tretej priečke tabuľky najvyššej anglickej súťaže.

SSC Neapol s ďalším slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom skončil už v šestnásťfinále. V domácej odvete síce zdolal Granadu 2:1, ale v súčte s prehrou 0:2 v minulotýždňovom úvodnom stretnutí sa so súťažou rozlúčil. Lobotka sedel na lavičke náhradníkov talianskeho mužstva.