eReport.sk
Juraj Šeliga (Za ľudí). Foto: tasr

Šeliga si rypol do Sulíkovho ministerstva. Nepochopiteľné!

Tak tento krok rezortu hospodárstva zrejme prekvapil niektorých koaličných partnerov. Podľa informácií, ktoré zverejnil portál aktuality.sk, totiž ministerstvo Richarda Sulíka (SaS) podpísalo zmluvu so strážnou službou Bonul na asi 130 tisíc eur. Ide o takzvanú zákazku s nízkou hodnotou.

Spoločnosť by mala od mája strážiť bývalú budovu ministerstva hospodárstva. Služby Bonulu pritom využívalo ministerstvo hospodárstva aj v minulosti. Portál aktuality.sk pripomína, že spoločnosti sa darilo najmä za vlády Smeru. Ale vyzerá to tak, že problém s nimi nemá ani súčasné vedenie ministerstva.

„Do termínu predkladania ponúk prišli ponuky od troch uchádzačov. Zmluva bola podpísaná s uchádzačom, ktorý predložil najnižšiu ponuku. Zdôrazňujeme, že výber ako aj uzatvorenie zmluvy bolo v súlade s platnou legislatívou a internými predpismi rezortu,“ citoval portál stanovisko ministerstva.

– Foto: fb/SeligaZaLudi

No nie každému je to po chuti. Svoju nevôľu vyjadril napríklad bývalý podpredseda parlamentu a poslanec za stranu Za ľudí Juraj Šeliga. „Zákazka s nízkou hodnotou a ministerstvo hospodárstva si na stráženie budovy vyberie Bödörov Bonul. Nepochopiteľné,“ frflal mladý politik. Ťažko povedať, či sa jeho slová nejakým spôsobom dotknú Richarda Sulíka. Ten totiž nedávno prezradil, kto má v koalícii právo veta.

„Právo veta v koalícii majú traja ľudia. Matovič, ja a Kollár. Je tam ešte Remišová, ale keďže ten klub sa tak scvrkol, tak je to otázne,“ tvrdil Sulík. Medzi SaS a Za ľudí panujú zrejme mierne napäté vzťahy aj vďaka tomu, že niektorí členovia odišli od Veroniky Remišovej a zakotvili v klube SaS. Sulík pod svoje krídla dostal aj ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú.

Čítajte viac:

  1. Predseda strany SaS Richard Sulík.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šeliga si rypol do Sulíkovho ministerstva. Nepochopiteľné!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti