eReport.sk
Juraj Šeliga (Za ľudí). Foto: tasr

Šeliga pripustil, že vládu bude treba “prekopať”: Nastal čas na odpočet!

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) si myslí, že pokiaľ budú vo vládnej koalícii pretrvávať napäté vzťahy, čím myslel predovšetkým na otvorený konflikt medzi ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS) a premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO), treba sa zamyslieť nad štandardizáciou, alebo nejakým typom rekonštrukcie vlády.

Otváranie škôl skončilo dobre, vznikol však zbytočný komunikačný šum. Na plošné otváranie obchodov či reštaurácií však ešte nie je správny čas pre vysoké čísla nakazených. V diskusnej relácii televízie Markíza Na telo to uviedol podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí).

Už to bude lepšie, sľubuje Šeliga

Víta najmä to, že pri fungovaní škôl je zavedený regionálny princíp, teda že sa na otváraní a zatváraní škôl podieľajú aj regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ). “Počiatočný chaos nebol dobrý, ale už to bude lepšie,” dodal Šeliga.

Tomáš: Obávam sa, aby sa školy zas rýchlo nezavreli

Do škôl by sa do dvoch týždňov mohli dostať kloktacie testy, čo by umožnilo pravidelné testovanie žiakov. Aktuálne totiž ide o nedostatkový tovar. Otváranie škôl je podľa poslanca parlamentu a člena mimoparlamentnej strany Hlas-SD Erika Tomáša dobrý krok, v čase britskej mutácie nového koronavírusu to však považuje za rizikové. “Vláda mala jasne postupovať, zabezpečiť, aby boli pedagógovia včas očkovaní. Obávam sa, aby sa školy zas rýchlo nezavreli,” uviedol Tomáš.

Šeliga: To, či sa vymení premiér, je na strane OĽANO

Obaja politici sa zhodli na tom, že plošné otváranie obchodov a reštaurácií by bolo predčasné. Podľa Tomáša za vysoké čísla nakazených stojí aj neschopnosť vlády prijať protiepidemiologické opatrenia včas. Šeliga na margo konfliktu medzi premiérom Igorom Matovičom (OĽANO) a vicepremiérom Richardom Sulíkom (SaS) pripomenul, že sa blíži rok od vymenovania vlády a nastal čas na odpočet, čo sa jej podarilo a čo mohlo byť lepšie. Ak budú takéto vzťahy pretrvávať, je podľa neho načase sa zamyslieť nad štandardizáciou, alebo nejakým typom rekonštrukcie. „Sme za to, aby sa situácia štandardizovala,“ povedal podpredseda parlamentu. To, či sa vymení premiér, je podľa jeho slov na strane OĽANO.

Podľa Tomáša treba vymeniť celú vládu

Poslanec Tomáš si myslí, že vláda sa len tak ľahko nerozpadne. Vymeniť však podľa neho je potrebné nie len premiéra, či nejakého ministra, ale celú vládu. Aj preto, ako tvrdí, spustili petičnú akciu za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách.

Zdroj: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.