eReport.sk
Juraj Šeliga (Za ľudí). Foto: tasr

Šeliga odkazuje Ficovi: Ak ste taký odvážny, tak na mňa podajte trestné oznámenie!

Opozičný Smer-SD vyzval podpredsedu Za ľudí a poslanca parlamentu Juraja Šeligu predložiť kúpno-predajné zmluvy týkajúce sa jeho údajného vlastníctva dvoch lukratívnych bytov, ako aj spôsob financovania ich kúpy. Šeliga tvrdí, že vlastní len jeden byt, na ktorý ma hypotéku. Dodal, že svoje majetkové pomery napísal do majetkového priznania.

“Smer dôrazne žiada podpredsedu strany Za ľudí J. Šeligu, aby verejnosti okamžite predložil kúpno-predajné zmluvy týkajúce sa jeho vlastníctva 2 bytov na Lermontovovej ul. v Bratislave, nadobudnuté 15. marca 2021, ako aj spôsob financovania kúpy týchto lukratívnych nehnuteľností v centre Bratislavy,” uvádza sa v tlačovej správe opozičnej strany, ktorú poslal médiám šéf tlačového oddelenia Smeru Ján Mažgút. “Pripomínamere, že Mgr. Šeliga sa narodil v r. 1990 a že je známy svoju spoluprácou nielen so Sorosovými organizáciami, ale aj známym bratislavským oligarchom F. Hodorovským, ktorý zveľaďovať svoj majetok predovšetkým vďaka konkurzom,” dodáva strana.

Zhromaždenie organizované iniciatívou Za slušné Slovensko 16. novembra 2018 na Námestí SNP v Bratislave. Na snímke organizátori zhromaždenia vľavo Karolína Farská a vpravo Juraj Šeliga. – Foto: tasr

 “Vlastním jeden byt v Bratislave, žiadne dva byty. Na byt som si zobral hypotéku z banky, ktorú budem splácať 25 rokov,” reagoval Šeliga. Vyzval šéfa Smeru-SD Roberta Fica, aby nešíril lži a pozrel sa na list vlastníctva. “Smer-SD s Ficom na čele ma dnes obvinil, že som nakúpil byty, a že neviem vysvetliť, odkiaľ som na ne zobral peniaze. Ide o špinavé klamstvo, hodné ich autora,” doplnil. Pripomenul, že Fico by mal vysvetliť svoje majetkové pomery. Dodal, že zmluvy sú uložené na katastri.

Šeliga čakal lepší rešerš

Poslanec Za ľudí vo svojom statuse adresoval výzvu aj priamo šéfovi Smeru, pričom spomenul aj podpredsedu strany Erika Kaliňáka: “Pán Fico, čakal by som od vás a vašich panošov trochu lepší rešerš. Za takto odfláknutú prácu by ste mali mladého Kaliňáka pokarhať, pretože evidentne nevie pracovať s kataster portálom.”

Trestné oznámenia hrozia na oboch stranách

V závere svojho statusu Šeliga pripojil pre Fica aj jedno PS. “Ak ste taký odvážny, tak na mňa podajte trestné oznámenie. Zmluvy sú uložené na katastri a príslušné orgány k nim majú prístup. Vedzte, že v tom momente podám na vás trestné oznámenie za krivé obvinenie, lebo to čo podsúvate sú obyčajné lži a snaha ma očierniť.”

Zdroj: fb/seligazaludi

Portál eReport už skôr informoval o bývaní donedávna ešte podpredsedu parlamentu na lukratívnej bratislavskej adrese, kde si zhodou okolností kúpila byt aj poslankyňa Jana Žitňanská. Oboch politikov sme oslovili ohľadom kúpy ich nehnuteľností s tým, či sa na spoločnom bývaní dohodli. Do vydania článku však na naše otázky nereagovali.

Zdroj: eReport/tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport