eReport.sk
Juraj Šeliga
Juraj Šeliga (Za ľudí). Foto: tasr

Šeliga: Chystáme pozmeňujúci návrh, parlamentná stráž je nutná!

Koalícia chystá pozmeňujúci návrh k novele rokovacieho poriadku, ktorý sa má týkať zavedenia parlamentnej stráže. V závere stredajšieho rokovania 60. schôdze Národnej rady (NR) SR to povedal poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí). Poslanci v stredu večer rokovali o novele rokovacieho poriadku, ktorá má priniesť úpravu, aby bolo možné vykázať poslanca aj z rokovania parlamentného výboru.

Šeliga novelizáciu podporuje a spomenul aj prípravu návrhu na zavedenie parlamentnej stráže, aby mal predsedajúci na schôdzi možnosť urobiť si poriadok. „Nie je to tak, že tu budú ozbrojení policajti, ktorí ich budú vyvádzať,“ ozrejmil. „Keď niekto nechce poslúchať, mali by sme mať ako Národná rada SR také nástroje, že bude donútený poslúchať,“ doplnil s tým, že poslanci by mali v takomto prípade platiť pokuty v tisícoch eur.

Novela zahŕňa aj pravidlá na zabezpečenie poriadku v rokovacej sále

Poslanci v novele navrhujú vztiahnuť pravidlá na zabezpečenie poriadku v rokovacej sále pléna parlamentu aj na rokovanie výborov. Upraviť sa majú tiež výšky pokút za urážlivé a neetické správanie sa poslancov v pléne. Poslanci budú pokračovať v rokovaní vo štvrtok (17. 3.) od 9.00 h. Na programe majú návrhy z dielne rezortu vnútra, medzi nimi aj novelu zákona o azyle či novelu zákona o Policajnom zbore. Čaká ich tiež návrh na voľbu predsedu Úradu na ochranu osobných údajov SR. Popoludní je na programe tradičná hodina otázok a po nej návrhy z dielne ministerstva hospodárstva.

Opakovaná voľba komisárky pre deti

Podľa schváleného programu majú tiež poslanci vo štvrtok opakovane voliť komisárku pre deti. Na post kandiduje Mária Vargová a poslankyňa za OĽANO Katarína Hatráková.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šeliga: Chystáme pozmeňujúci návrh, parlamentná stráž je nutná!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti