eReport.sk
Vlajky EÚ pred Európskym parlamentom.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Šéfovia politických frakcií EP zaradili pobrexitovú dohodu do programu plenárky

Vedúci politických skupín Európskeho parlamentu (EP) sa vo štvrtok dohodli na tom, že do budúcotýždňového plenárneho programu europarlamentu zaradia hlasovanie o dohode o obchode a budúcej spolupráci medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom.

Informáciu potvrdil hovorca EP Jaume Duch Guillot. Podľa jeho slov rozprava a hlasovanie o dohode, ktorá upravuje budúce partnerské vzťahy medzi Bruselom a Londýnom, prebehne v utorok (27.4), pričom následne bude prijaté oficiálne uznesenie.

Rozhodnutie šéfov politických frakcií nasleduje po súhlasnom postoji výborov EP pre zahraničné veci a medzinárodný obchod, ktorých členovia pred týždňom odsúhlasili politickú dohodu o pravidlách budúcich vzťahov medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom.

Vyjednávači EÚ a Spojeného kráľovstva sa dohodli na podmienkach dohody o obchode a spolupráci 24. decembra 2020. S cieľom minimalizovať narušenie vzájomných vzťahov sa tzv. vianočná dohoda predbežne vykonáva od 1. januára 2021 a stratí platnosť dňom 30. apríla 2021. Aby mohla pobrexitová dohoda nadobudnúť trvalú platnosť, musí s jej znením súhlasiť nadpolovičná väčšina poslancov europarlamentu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéfovia politických frakcií EP zaradili pobrexitovú dohodu do programu plenárky

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti