eReport.sk
Maroš Šefčovič. Foto: tasr/ap

Šefčovič pochválil Česko: Predsedníctvo bolo férové, s vysokým nasadením pre európske veci

České predsedníctvo v Rade EÚ v druhom polroku 2022 charakterizovala férovosť, vysoké nasadenie a osobná zaangažovanosť ministrov pre európsku agendu. Týmito slovami ocenil podpredseda Európskej komisie (EK) Maroš Šefčovič končiace sa české predsedníctvo.

Šefčovič pochválil Česko

Šefčovič ako podpredseda EK zastupoval exekutívu EÚ na zasadnutiach Rady EÚ pre všeobecné záležitosti, kde za posledný polrok ako s predstaviteľom predsedníckej krajiny rokoval s českým ministrom pre európske záležitosti Mikulášom Bekom.

Bek v utorok (13. decembra) novinárom v Bruseli pripomenul, že je to posledné zasadnutie Rady ministrov pod jeho vedením. Šefčovič následne ocenil, že české predsedníctvo vždy konalo férovo a v rámci rokovaní sa vždy snažilo dosiahnuť kompromis.

„V prvom rade treba oceniť, ako sa české predsedníctvo postavilo k mnohým výzvam. Čo týždeň, to nová výzva a nový problém, s ktorým sa predsedníctvo úspešne vyrovnalo,“

opísal situáciu Šefčovič.

Za najvýznamnejšie považuje množstvo mimoriadnych stretnutí ministrov pre energetiku, ktorí sa snažili utlmiť vplyv vysokých cien energií na domácností a priemysel.

„Občania a podniky by boli v oveľa zložitejšej situácii, keby české predsedníctvo nebolo také dynamické a asertívne v riešení všetkých tém spojených s energetickou krízou a keby tak úzko nespolupracovalo s Európskou komisiou,“ vysvetlil.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov
  2. Autá s členmi Medzinárodnej organizácie pre atómovú energiu (MAAE) odchádzajú po návšteve Záporožskej atómovej elektrárni (ZAES) na juhu Ukrajiny 1. septembra 2022 v Záporoží.
  3. Splnil Kyjev kľúčovú podmienku EÚ?
  4. Vysmieva sa SNP?

Druhá dôležitá oblasť, pri ktorej slovenský eurokomisár spolupracoval s Bekom, bola Konferencia o budúcnosti Európy (CoFoE). Obaja sa zúčastnili na záverečných fázach konferencie a v novembri aj na stretnutí s občanmi pri vysvetlení toho, ako chcú inštitúcie EÚ naložiť s odporúčaniami európskych občanov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šefčovič pochválil Česko: Predsedníctvo bolo férové, s vysokým nasadením pre európske veci

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti