tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus
Tedros Adhanom Ghebreyesus. Foto: tasr/ap

Šéf WHO: Situácii v Tigraji sa možno nevenuje pozornosť pre rasizmus

Generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus v stredu naznačil, že dôvodom, pre ktorý sa nevenuje dostatočná medzinárodná pozornosť kritickej situácii civilistov v odštiepeneckom etiópskom regióne Tigraj, je rasizmus. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Rasizmus problém sveta?

Situáciu v Tigraji nazval Tedros „najhoršou humanitárnou krízou na svete“. Prístup k základným službám tam podľa neho nemá až šesť miliónov ľudí. Tedros pritom vo svojom emotívnom prejave položil otázku, prečo sa Tigraju nevenuje rovnaká pozornosť ako konfliktu na Ukrajine.

Závažné vyjadrenia šéfa WHO

„Dôvodom je možno farba pleti týchto ľudí,“ uviedol šéf WHO, ktorý sám pochádza z Tigraja, počas tlačovej konferencie. Tedros pred novinármi v apríli tiež spochybnil, či je vo svete počas núdzových situácií venovaná rovnaká pozornosť „bielym a černošským životom“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na archívnej snímke z 29. apríla 2022 žena s ochranným rúškom na tvári proti šíreniu ochorenia COVID-19 kráča okolo grafitu s podobizňou bývalého juhoafrického prezidenta Nelsona Mandelu v Katlehongu východne od Johannesburgu.

Riaditeľ WHO pre núdzové situácie Mike Ryan zase upozornil na to, že veľké znepokojenie nevyvoláva ani sucho a hlad v oblasti Afrického rohu a následnej zdravotníckej kríze. „Nikoho nezaujíma, čo sa deje v oblasti Afrického rohu,“ uviedol Ryan.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf WHO: Situácii v Tigraji sa možno nevenuje pozornosť pre rasizmus

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku