eReport.sk
Ukrajinský vojak ukazuje znak víťazstva v meste Bachmut vo východoukrajinskej Doneckej oblasti v stredu 26. októbra 2022.
Ukrajinský vojak ukazuje znak víťazstva v meste Bachmut vo východoukrajinskej Doneckej oblasti v stredu 26. októbra 2022. Foto: tasr/ap

Šéf vagnerovcov prehovoril o Bachmute: Prebiehajú tvrdé boje o každú ulicu, každý dom


Šéf vagnerovcov prehovoril o Bachmute. Hlava ruskej žoldnierskej skupiny Jevgenij Prigožin tvrdí, že v severných častiach ukrajinského mesta Bachmut prebiehajú v nedeľu ťažké boje. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Ruské sily sa už mesiace snažia získať kontrolu nad Bachmutom ležiacim v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Tieto boje  sú najdlhšími a najkrvavejšími od vypuknutia ruskej invázie na Ukrajinu z vlaňajšieho februára. Napriek zvýšeným dodávkam západných zbraní Rusko v posledných dňoch hlási, že v tomto regióne dosahuje pokroky.

Ukrajinská armáda neustupuje

„V severných štvrtiach Arťemovska prebiehajú tvrdé boje o každú ulicu, každý dom…,“ uviedol Prigožin vo vyhlásení, v ktorom Bachmut nazval jeho starým menom. Ako poznamenal, ukrajinská armáda neustupuje. „Ukrajinské ozbrojené sily bojujú až do konca,“ povedal.

Briti: Bachmut je čoraz izolovanejší

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v piatok vyhlásil, že ukrajinské sily budú o Bachmut bojovať „tak dlho, ako to bude možné“. Britské ministerstvo obrany v nedeľnej správe uviedlo, že „za uplynulý týždeň Rusko naďalej pomaly postupovalo v snahe obkľúčiť donbaské mesto Bachmut“. Dve hlavné prístupové cesty do mesta pre ukrajinské jednotky „sú zrejme obe ohrozené priamo paľbou po tom, čo Rusko postúpilo“, konštatoval Londýn. Ďalšiu cestu kontrolujú vagnerovci. Bachmut je čoraz izolovanejší, dodali predstavitelia rezortu obrany.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf vagnerovcov prehovoril o Bachmute: Prebiehajú tvrdé boje o každú ulicu, každý dom

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne