eReport.sk
Na archívnej snímke zo 7. júna 2019 spoluzakladateľ Twitteru Jack Dorsey
Spoluzakladateľ Twitteru Jack Dorsey. Foto: tasr/ap

Šéf Twitteru končí, odchádza s okamžitou platnosťou! Vysvetlil to zaujímavo

Jack Dorsey z okamžitou platnosťou odchádza z čela Twitteru. Vo funkcii výkonného riaditeľa ho nahradí technologický riaditeľ Parag Agrawal.

Dorsey (45) bol výkonným riaditeľom sociálnej siete Twitter aj fintechu Square. Aj po odchode z čela spoločnosti však zostane členom správnej rady Twitteru, kým sa neskončí jeho funkčné obdobie na stretnutí akcionárov v roku 2022.

“Rozhodol som sa opustiť Twitter, pretože si myslím, že firma je pripravená, aby pokračovala bez svojich zakladateľov,” uviedol Dorsey. Agrawal bude musieť splniť agresívne interné ciele Twitteru. Spoločnosť skôr v tomto roku uviedla, že do konca roka 2023 chce mať 315 miliónov monetizovateľných denných aktívnych užívateľov, pričom v chce v roku 2023 minimálne zdvojnásobiť tržby.

Dorseyho sa už minulý rok snažil nahradiť hedžový fond Elliott Management, ktorý je akcionárom Twitteru. Zakladateľ fondu Paul Singer vyzval Dorseyho, aby odstúpil. Ako dôvod uviedol, že Dorsey nemôže šéfovať Twitteru aj Square.

Dorsey je spoluzakladateľ Twitteru, ktorý vznikol v roku 2006 a do roku 2008 bol jeho výkonným riaditeľom, kým nebol nútený odísť. Potom sa do čela spoločnosti opäť dostal v roku 2015, keď odstúpil bývalý šéf Dick Costolo. Akcie  Twitteru sa od Dorseyho nástupu 5. októbra 2015 posilnili o 85 %. Akcie Square však od vstupu na burzu 19. novembra 2015 vyskočili o 1566 %.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf Twitteru končí, odchádza s okamžitou platnosťou! Vysvetlil to zaujímavo

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti