eReport.sk
Rakúsky minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg. Foto: tasr/ap

Šéf rakúskej diplomacie je v karanténe


Rakúsky minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg bol pozitívne testovaný na nový druh koronavírusu. Pre agentúru APA to v sobotu ráno oznámila jeho hovorkyňa.

Šéf rakúskej diplomacie nemá podľa slov hovorkyne momentálne žiadne príznaky ochorenia COVID-19 a nachádza sa v domácej karanténe. Všetci jeho spolupracovníci a prvotné kontaktné osoby nastúpili okamžite do izolácie a v priebehu soboty sa takisto podrobia testom na prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2.

Minister, u ktorého sa nákaza potvrdila po piatkovom rutinnom testovaní, sa v stredu zúčastnil na zasadnutí rady ministrov, ako aj na pléne Národnej rady. Keďže Schallenberg a ostatní členovia vládneho kabinetu mali na sebe rúška, zdravotnícke úrady označili i osoby, ktoré boli s ministrom v priamom kontakte, za druhotné kontakty, čiže s nízkym rizikom vystaveniu nákaze. Platí to teda aj pre poslancov a spolupracovníkov, s ktorým bol Schallenberg v parlamente v priamom kontakte.

Z preventívnych dôvodov budú však v sobotu napriek dodržaniu opatrení testovaní všetci členovia rakúskej vlády. APA uvádza, že je možné, že minister Schallenberg sa nakazil počas pondelňajšieho zasadnutia Rady EÚ v Luxemburgu.

Zdroj: tasr, ilustračné foto: redakcia

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf rakúskej diplomacie je v karanténe

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne