eReport.sk
Branislav Zurian, foto: tasr

Šéf NAKA Branislav Zurian končí vo svojej funkcii: Kto ho nahradí?

AKTUALIZOVANÉ – Branislav Zurian k 15. máju končí vo funkcii riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry. Z postu a tiež z polície odchádza na vlastnú žiadosť. Potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Na jeho odchod upozornili Hospodárske noviny.

„Riaditeľ NAKA Branislav Zurian požiadal o uvoľnenie zo služobného pomeru na vlastnú žiadosť k 15. máju 2021. Prezident Policajného zboru Peter Kovařík jeho žiadosť prijal,” uviedol policajný hovorca.

Nový riaditeľ NAKA sa bude hľadať cez riadne výberové konanie. O tom, kto dočasne agentúru povedie, rozhodne prezident Policajného zboru Peter Kovařík najskôr 16. mája. Informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Ako som sa už viackrát verejne vyjadril, výsledky NAKA pod vedením Braňa Zuriana boli výborné. Ide o kolektívny výsledok za dva roky pôsobenia Zuriana na poste riaditeľa NAKA. Dnes ráno mi dal žiadosť o uvoľnenie zo služobného pomeru, ktorú som prijal,” reagoval prezident PZ s dôvetkom, že ho to prekvapilo. O tom, kto bude novým riaditeľom NAKA, nevie.

Branislav Zurian k 15. máju končí vo funkcii riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Z postu a tiež z polície odchádza na vlastnú žiadosť.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport