eReport.sk
Ján Šikuta, foto: tasr

Šéf Najvyššieho súdu uistil Čaputovú: Vo veci kontroverzných šekov lídra ĽSNS sa koná!

Avizované znižovanie počtu sudcov Najvyššieho súdu (NS) SR je nešťastné. Dôležitá je personálna stabilizácia NS. Uviedol to predseda NS Ján Šikuta v utorok na stretnutí s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. Informovala o tom hovorkyňa NS Alexandra Važanová.

Na prijatí u hlavy štátu rezonovali témy, ako rozpočet, personálne otázky či sťahovanie súdu. “Avizované znižovanie počtu sudcov Najvyššieho súdu považuje predseda NS za nešťastné a obáva sa, že ambícia vedenia súdu postupne skracovať dĺžku súdnych konaní tak bude výrazne skomplikovaná,” spresnila v stanovisku Važanová.

Šikuta zároveň prezidentku informoval, že v rámci konaní pred NS neeviduje žiaden prieťah zavinený sudcom či konajúcim senátom, veci sa vybavujú priebežne a v poradí. Predseda zároveň hlavu štátu uistil, že vo veci kontroverzných šekov lídra ĽSNS a poslanca parlamentu Mariana Kotlebu koná a snahou senátu je rozhodnúť vec v primeranom čase.

“Vec musí byť rozhodnutá v poradí nápadu, teda nemôže mať prednosť pred vecou, ktorá bola NS doručená skôr, s výnimkou vecí väzobných,” priblížila Važanová. Doterajší priebeh v konaní považuje Šikuta za časovo primeraný. Dôvodom je, že sa pre pandémiu mohli do konca apríla 2021 verejne pojednávať len a výlučne trestné veci, ktoré nezniesli odklad, primárne väzobné veci, ktorých podiel sa zvyšuje. Šikuta tiež prezidentku uistil, že sťahovanie NS ide podľa harmonogramu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf Najvyššieho súdu uistil Čaputovú: Vo veci kontroverzných šekov lídra ĽSNS sa koná!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti