eReport.sk
Šéf dôchodcov dáva na Matoviča trestné oznámenie
Šéf OĽANO Igor Matovič. Zdroj: tasr

Šéf dôchodcov dáva na Matoviča trestné oznámenie: Dostávam výhražné a nenávistné telefonáty!

Šéf dôchodcov dáva na Matoviča trestné oznámenie! Predseda Jednoty dôchodcov Slovenska Michal Kotian v utorok informoval o podaní trestného oznámenia na Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky. Podáva ho konkrétne na expremiéra a exministra financií Igora Matoviča (OĽANO), ktorý mal nenávistnými prejavmi voči jeho osobe spôsobiť sériu vyhrážok a ďalších nenávistných prejavov od občanov, ktoré má dôchodca dostávať prostredníctvom telefonátov, mailov a SMS správ. Ak by trestné oznámenie prokuratúra prijala, Matovič by bol podozrivý zo spáchania viacerých trestných činov voči chránenej osobe.

Matovič sa do dôchodcu pustil za jeho názory

„Poslanec NR SR Igor Matovič sa v médiách opakovane hanlivo, podnecujúco a nepravdivo vyjadroval a vyjadruje osobne na moju adresu, čo spôsobilo, že zjavne vyvolal a podnietil nenávistné a výhražné telefonáty, emailovú komunikáciu a sms správy. Tieto dostávam od dátumu medializácie týchto nepravdivých informácií Igorom Matovičom. Ide napríklad o vyhlásenie, že som „ŠTBák“. Mám obavy, že tak, ako pokračuje a stupňuje sa nátlak na moju osobu cez výhražné sms, emailovú komunikáciu a telefonáty, mám obavu aj z fyzického útoku na moju osobu. Požiadal som o preto o prešetrenie, či nedošlo k spáchaniu trestných činov na mne ako chránenej osobe,“ uviedol vo svojom tlačovom vyhlásení Kotian.

Chce preveriť Matovičov psychický stav

Do celého prípadu by naviac mohol vstúpiť aj psychický stav poslanca NR SR a šéfa OĽANO. Aj o jeho preverenie totižto Kotian žiada orgány činné v trestnom konaní.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda Smeru o Orbánovi
  2. Elitný expremiér o elitných chlapcoch
  3. Aj tú ti platia Slováci!
  4. Fico so škandalóznym odhalením

Šéf dôchodcov dáva na Matoviča trestné oznámenie

„Zároveň, s ohľadom na preukázateľné emocionálne a psychické nastavenie poslanca NR SR I. Matoviča som požiadal GP SR, aby sa objektivizovali skutočnosti, za akých koná pán I. Matovič. Mám za to, že by bolo potrebné vykonať odborné posúdenie a psychologický posudok, či je schopný vyhodnocovať všetky dôsledky svojho konania. Zároveň ja, ako chránená osoba nemám primerané možnosti na moju obranu a ochranu, nakoľko I. Matovič ako poslanec NR SR využíva imunitu, ktorá je zároveň umocnená jeho ochrankou. Takisto možnosti brániť sa v rámci mediálneho priestoru mám obmedzené, pričom mám za to, že na medializáciu konania voči mojej osobe zneužíva aj napríklad príspevok od štátu určený politickým stranám. Zvažujem preto aj ďalšie kroky,“ dodal Kotian.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf dôchodcov dáva na Matoviča trestné oznámenie: Dostávam výhražné a nenávistné telefonáty!

Odoberať
Upozorniť na
38 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php