eReport.sk
Mike Pompeo. Foto: tasr/ap

Šéf americkej diplomacie Pompeo je v karanténe, mal kontakt s nakazeným

Americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo je v domácej karanténe po tom, čo prišiel do kontaktu s osobou pozitívne testovanou na koronavírus. Informovala o tom v stredu agentúra AFP s odvolaním sa na rezort diplomacie USA.

Sám Pompeo mal negatívny výsledok testu, v súlade s nariadeniami Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) však zostane v preventívnej karanténe. Na jeho stav dohliada lekársky tím Štátneho departmentu, informoval hovorca ministerstva. Zároveň dodal, že z dôvodu ochrany osobných údajov nemôžu zverejniť meno pozitívne testovanej osoby, s ktorou prišiel Pompe do kontaktu.

Rezort diplomacie USA aj jeho šéf boli nedávno kritizovaní za to, že počas pandemickej situácie usporiadali sviatočné večierky, píše agentúra AP. Pompeo (56) sa mal v stredu zúčastniť na rokovaní vládnych činiteľov s dosluhujúcim prezidentom Donaldom Trumpom, aj keď táto udalosť nie je uvedená v jeho verejne dostupnom oficiálnom programe. Vo štvrtok sa mal Mike Pompeo stretnúť so svojím designovaným nástupcom Antonym Blinkenom. Či sa toto stretnutie napokon uskutoční, nateraz podľa AP nie je jasné.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport