tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidiek Samuel Vlčan (nominant OĽANO).
Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nom. OĽANO). Foto: tasr

Šéf agrorezortu: Slováci sú hrdí na svoju prírodu a lesy

Slováci sú hrdí na svoju prírodu a krásne, zdravé, husté lesy. Konštatoval to v sobotu počas 21. ročníka Dňa stromu v Lesníckom skanzene vo Vydrovskej doline pri Čiernom Balogu minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan. Zdôraznil, že za to vďačíme lesníkom, ktorí sa už viac ako 150 rokov starajú o zdravý vývoj lesa.

„Žiaľ, v posledných rokoch sa lesníci dostali v mediálnom priestore do defenzívy a malá skupina pomýlených aktivistov ich dokonca vykresľuje ako tých, ktorí lesy drancujú a ničia, čo nie je pravda. Lesníci sú pestovatelia lesa a starajú sa o biotopy či o dobré životné podmienky živočíchov, ktoré sú chránené,“ konštatoval v príhovore lesníkom a verejnosti Vlčan.

Upozornil na problémy s klimatickou zmenou, čo súvisí s prírodou, životným prostredím a práve zdravými lesmi, ktoré pri ich dobrom manažovaní podľa jeho slov pomôžu sa s ňou v budúcnosti vyrovnať.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda OĽANO Igor Matovič

Podľa Vlčana spoločne s lesníkmi si osvojili myšlienku, že „my dnes máme lesy požičané od svojich detí“. Chce urobiť všetko pre nastavenie legislatívy tak, aby sa ciele Slovenska, ale i ciele EÚ v ďalších rokoch plnili.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf agrorezortu: Slováci sú hrdí na svoju prírodu a lesy

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku