eReport.sk
Budapešť. Foto: shutterstock

Sedem percent obetí COVID-19 v Maďarsku nemalo žiadne pridružené ochorenie

Medzi 87 obeťami na životoch súvisiacich s ochorením COVID-19 za posledný deň v Maďarsku bol aj 20-ročný muž trpiaci viacerými chronickými ochoreniami, ktorý zomrel vo štvrtok nadránom. Z doterajších 2784 úmrtí súvisiacich s vírusom SARS-CoV-2 však až sedem percent pacientov nemalo žiadne pridružené ochorenia, povedala vo štvrtok v Budapešti šéfka Úradu štátnej zdravotnej služby (ÁNTSZ) Cecília Müllerová.

Podľa jej slov najohrozenejší novým druhom koronavírusu sú stále chronicky chorí pacienti, pričom priemerný vek obetí v krajine je 76 rokov, avšak nikto sa nemôže cítiť v úplnom bezpečí. Müllerová podotkla, že pacienti, ktorí podľahli ochoreniu COVID-19 bez ďalších chorôb, dostali zápal pľúc.

V Maďarsku pribudlo za uplynulý deň 3927 nakazených novým druhom koronavírusu a 87 úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19.

V krajine sa koronavírusom SARS-CoV-2 doteraz infikovalo 126.790 ľudí a 2784 osôb nákaze podľahlo. Aktuálne je nakazených 94.704 ľudí. V nemocničnom ošetrení je 6426 pacientov, z ktorých 486 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sedem percent obetí COVID-19 v Maďarsku nemalo žiadne pridružené ochorenie

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport