eReport.sk
Slovensko na pokraji bankrotu?
Igora Matoviča aj Eduarda Hegera ľudia na Slovensku nenávidia ako azda asi ešte žiadneho politika. Oni sú však hrdí na to, čo všetko pre Slovákov urobili. Kombosnímka. Zdroj: fb-oľano/tasr

Blanár obieha starostov malých obcí: Schudobneli sme, Hegero-Matovičové vlády sa nestarali!


Schudobneli sme! Opatrenia súvisiace s pandémiou covidu-19, neriešená ekonomická kríza, vojna na Ukrajine a s ňou súvisiaci nárast cien energií, nápor utečencov, či Matovičove „atómofky“. To všetko dostalo obce, ich obyvateľov a starostov do nezávidenia hodnej situácie. Bývalý premiér a exminister financií Igor Matovič (OĽANO) sa rád chváli tým, že rodinám s deťmi porozdával 200 eurové bankovky a že si Slovensko na vlastnej koži vyskúšalo celoplošné testovanie. V obidvoch prípadoch Matoviča a jeho verných podržali obce. Tie však dnes žiadajú peniaze, aby vykompenzovali svoje obrovské straty.

„Slovenské obce schudobneli. Takto výstižne zhodnotila tri a pól ročné vládnutie dlhoročná starostka obce Zacharovce pani Ružena Gembická. Skladám jej poklonu za obetavú prácu v prospech obce aj v týchto ťažkých časoch. Dnes sme ju navštívili s okresným predsedom strany SMER-SD v Rimavskej Sobote Ivanom Hazuchom. Dalo by sa rozprávať ešte veľa, ako nefungovalo čerpanie eurofondov, ako obce bojovali s vysokými cenami za energie, ako im chýba podpora ich rozvoja… Po voľbách bude potrebné si vysoko vysúkať rukávy, lebo Slovensko potrebuje stabilitu, istoty a spoluprácu, a to aj s obcami, ako sú napríklad Zacharovce,“ napísal na sociálnej sieti podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD) po návšteve obce Zacharovce.

Matovičov, Hegerov, či Ódorov nezáujem o obce

Omnoho lepšie sa nemajú ani v Šiveticiach, kde sa sťažujú, že štát nemal a nemá za Matoviča, Hegera, či Ódora o obce vôbec záujem. Výsledkom nestarania sa o starosti obcí môže byť ťažší život ich obyvateľov.

„Šivetický starosta riadi 51 dobrovoľných pracovníkov, ktorí pracujú svojpomocne na tom, čo obec potrebuje. Popritom sa starosta venuje aj záchrane historickej pamiatky, a tak sme si pozreli aj s revúckym okresným predsedom strany SMER-SD Ondrejom Bafiom tunajšiu rotundu z 13. storočia, ktorej tajomstvá odborníci ešte stále odkrývajú,“ odkryl Blanár krásy a aktivity obce, ktorá taktiež bojuje o akútny nedostatok financií.

„Neplatili žiadne dohody“

V Ratkovskom Bystrom sa s odstupom času na celé dianie pozerajú racionálne a snažia sa čo najrýchlejšie zohnať chýbajúce prostriedky. Starostovi obce Dušanovi Bodnárovi je však jasné, že štát v posledných rokoch nemal jasné vedenie a vo výsledku nefungoval.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Heger popiera Ficove slová
  2. Robert Fico
  3. Upozornil na to známy advokát
  4. Hamran zvažuje svoju kandidatúru za prezidenta!

„Neplatili žiadne dohody a ani sa nedalo na nič spoľahnúť… Aj o tom sme s ním i revúckym okresným predsedom našej strany diskutovali dnes počas mojej cesty z Rimavskej Soboty do Košíc. Vyjadril som vďaku všetkým, ktorí ostali verne pri nás a záleží im na Slovensku. Čaká nás veľa práce,“ dodal Blanár.

Parlamentné voľby prinesú novú vládu

Smutné je, že podobných prípadov obcí, ktoré si už nevedia hlbšie siahnuť do vrecák, je po celom Slovensku neúrekom. Situácia miest a obcí bude teda zákonite musieť byť jedným z prvých bodov programu, ktoré prerokuje a vyrieši nová vláda. Tá bude výsledkom parlamentných volieb, ktoré sa konajú už 30. septembra.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blanár obieha starostov malých obcí: Schudobneli sme, Hegero-Matovičové vlády sa nestarali!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne