eReport.sk
Foto: facebook

Sáva Popovič: Najkrajší darček pre mamu

„Cestujem práve za mamou na ranč pri Nitre,“ ohlásil sa v telefóne v nedeľu poobede Sáva Popovič (53), herec a spevák známy z hudobnej formácie Kopytovci. V 90. rokoch trhalo nevšedné satirické zoskupenie rekordy pesničkou Doj It, keď prerobili vtedajší hit skupiny Maduar Do It. Ich verzia zatienila aj originál a Kopytovci sa stali slávni. Potom sa však zo scény vytratili. Sáva bol päť rokov v Amerike a v Taliansku. Po dvadsiatich rokoch sa na scénu hlási s prvým sólovým albumom. Na svete je pesnička Vracím se mámo na náš ranč, ku ktorej je aj video.

Nebola to náhoda, že práve v čase nášho telefonátu Sáva cestoval na ranč k svojej mame. Čím je starší, tým si viac uvedomuje svoje korene. Album, ktorý vydáva, mapuje jeho život, hoci ho nenapísal sám. Texty pripravil filmový režisér Martin Čičvák a hudbu skladateľ Henrich Leško. „Je to moja výpoveď. Obaja poznajú mamu a vedia, čo pre mňa a mojich bratov znamená. Nové cédečko je vlastne spoveď môjho života. Spoveď muža po päťdesiatke, ktorý sa vracia k mame. Dobre vie, že tá ho za akýchkoľvek okolností prichýli a všetko mu odpustí.“ Videoklip k nej natočil známy fotograf Jakub Klimo, ktorému pomáhal desaťročný syn Mates.

Bratia ju odobrili

Sáva veľa cestoval, dlhé roky žil v Amerike a v Taliansku, „Ale moja mama ma celý ten čas čakala a dúfala, že som v poriadku. Skladba Vracím se mámo na náš ranč je venovaná práve jej. Už ju počula a veľmi sa jej páči, Je to vlastne taký predčasný darček k Vianociam,“ prezradil Sáva, ktorý má ešte dvoch súrodencov – Tóna (55) a Tomiho (43). Obaja sú s hudbou dlhé roky spätí, Tóno je známy dirigent a Tomi hitmaker, ktorý produkoval aj hity Dare Rolins a Rytmusovi. „Náš otec zomrel, keď som mal 14 rokov, ale moja mama bola úžasná. Nikdy nepoľavila, podporovala nás, nechala nás robiť to, čo sme mali najradšej – hudbu,“ vysvetľuje Sáva, ktorý sa o ňu veľmi obával aj počas prvej vlny korony. „Veľa som vtedy pracoval v Česku, nahrávali sme talk show, každú chvíľu nás testovali, preto som vedel, že mamu návštevou neohrozím. V Prahe som žil vo vile Jaroslava Dietla, ktorý tam napísal Nemocnicu na okraji mesta. A musím povedať, že to malo svoje čaro.“ Prvé skladby na jeho sólový album počuli už aj jeho bratia. Aká bola ich rekcia? „My sme k sebe veľmi kritickí, nepochlebujeme si len preto, že sme bratia. Tomi však vyslovil, že tá skladba je hit. A keď to povie on, asi na tom niečo bude,“ dodal Sáva.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sáva Popovič: Najkrajší darček pre mamu

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti