eReport.sk
Prezident SZĽH Miroslav Šatan, foto:tasr

Šatan je na napriek prehre na mužstvo hrdý: Na olympiádu sme pripravení!

Keď odlietala výprava slovenských hokejistov na MS do Rigy, na palube lietadla bolo veľa mladíckej dravosti, ale menej skúseností. Prezident slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan uviedol, že mladí hráči išli na takýto veľký turnaj práve preto, aby získali prax.

Tú by v budúcnosti mohli zužitkovať. Šatan vyhlásil, že najmladší hráči vo výbere Craiga Ramsaya sú veľkým prísľubom do budúcnosti. Vekový priemer slovenských hokejistov v Lotyšsku bol 24,7 roka, vôbec najnižší v histórii tímu na MS. „My keď sme išli na turnaj, vedeli sme, že nám budú chýbať skúsenosti a zápasy môžu vyzerať rôzne. Ale na to ako sme hrali hovorím, že sme to zvládli. Sme na hráčov hrdí. Nejaké zápasy nám nevyšli, ale boli aj také, ktoré nám vyšli. Nazbierali sme veľa skúseností a nabudúce ich môžeme zužitkovať,” povedal Šatan. Šéfovi slovenského hokeja však chýbalo na MS viac gólov. O tie sa staral najmä prvý útok v zložení Peter Cehlárik – Marek Hrivík – Róbert Lantoši.

Zdroj: video:ig/hockeyslovakia

„Prvý útok hral výborne, turnaj im vyšiel. Cehlárik s Hrivíkom preniesli do reprezentácie to, čo predvádzali aj vo Švédsku. Ďalšie formácie nebodovali až tak, ale bohužiaľ efektivita bolo to, čo nám chýbalo. Zišlo by sa nám jej viac.” Šatan potom pochválil aj mladých hráčov, najmä trojicu Šimon Nemec, Juraj Slafkovský a Samuel Kňažko. „Sú veľký prísľub do budúcnosti. Mali slabšie momenty, ale mali aj dobré. Prakticky to boli takmer naši najlepší hráči.”

Miroslav Šatan je na účinkovanie slovenských hokejistov hrdý – Foto: profimedia

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Šport