eReport.sk
Poslanec OĽANO Jozef Pročko
Poslanec OĽANO Jozef Pročko. Zdroj:tasr

Saskár pripustil spoluprácu s Hlasom. Pročka išlo roztrhnúť. Zostavovanie vlády je mu ale u „prdelky“

Minulý týždeň zamestnávala politickú scénu roztržka v strane Za ľudí. Mnohí tak zabudli na problémy medzi stranami SaS a OĽANO. O tom, že spory nie sú zažehnané, svedčí aj reakcia poslanca OĽANO na rozhovor Juraja Drobu.

Bratislavský župan a tvár SaS sa totiž v rozhovore pre Startitup nechal počuť, že si vie predstaviť koalíciu s Hlasom. „Nebude to znieť populárne a poviem, že som jeden z mála ľudí v SaSke, ktorý si ju vie predstaviť. Nemôžeme mať čiernobiely meter. Niektorí ľudia z Hlasu preukázali, že vedia riadiť krajinu, sú dobrí ministri. Na jednej strane je tam problém spojený so Smerom a s tým, čo tu Smer za dvanásť rokov vládnutia napáchal, ale na druhej strane treba pozerať aj dopredu,“ spieval ódy Droba a zároveň pripomenul, že do ďalších volieb sa môže všeličo udiať. „V roku 2024 môže nastať situácia, kedy nebude na výber a bude treba vládnuť aj s Petrom Pellegrinim,“ dodal šéf bratislavskej VÚCky.

Dvaja politici sa povadili kvôli Pellegrinimu. – Foto: tasr

Jeho slová rozzúrili poslanca za OĽANO Jozefa Pročka. „Koaličná SaS má jasno. Peťo Pellegrini bude mať veľkú oporu,“ frflal. Hoci Droba jasne povedal, že je jeden z mála v strane s týmto názorom, podľa Pročka je to jasná vec, že liberáli tiahnu k Hlasu. „Ja nikdy nebudem akceptovať Hlas, vlastne bizniskrídlo Smeru. Ak koaličný partner SaS našiel porozumenie u Hlasosmerákov, je mi to len a len ľúto,“ smútil Pročko.

Ozval sa však aj dotknutý Droba. „Jožko, ak chceš hejtovať, vypočuj si, čo som povedal,“ poradil mu. Pročko však trval na svojom. „Mňa si veľmi sklamal, Juraj,“ dodal bývalý zabávač a zdôraznil, že jeho morálne vlastnosti mu nedovolia spolupracovať so stranami ako Hlas či Smer.

Droba si vie predstaviť spoluprácu s Hlasom. – Foto: tasr

„Mne je u prdelky stavanie vlády. Ja som prišiel bojovať proti zlodejom, kšeftárom a mafiánom, čo nám tu riadili štát,“ nechal sa počuť Pročko. Niektorí fanúšikovia mu však vyčítali, že akosi zabudol na to, že sa jeho stranícky šéf vyhrážal, že pri ústavnom zákone o rozpočtovej zodpovednosti je ochotný baviť sa aj s kotlebovcami. „Náš štýl je čestný a priamy,“ obraňoval exzabávač OĽANO. Ako diskusia postupovala strácal poslanec nervy.

Pročko je z Drobu sklamaný. – Foto: tasr

Keď mu niekto vyčítal, že mu tyká, Pročko arogantne reagoval. „Ja tykám každému, mne tykajú ľudia. Teda tí normálni. Ak sa ti to nepáči, nič s tým neurobíš. Iba že by si zavolal Zuckenbergovi nech mi zablokuje profil a stránku, že si urazený, že ti tykajú,“ vysmieval sa politik, ktorý zrejme celý Drobov rozhovor prežíva trochu viac ako je hodno. Ako sa totiž vyslovil šéf SaS, nevie si momentálne predstaviť spoluprácu so súčasnými opozičnými stranami. „Neviem si to predstaviť. Neviem ako to bude. Presahuje to moju predstavivosť,“ dodal Sulík, ktorý sa tiež vyjadril, že podľa jeho slov koalícia vydrží.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Saskár pripustil spoluprácu s Hlasom. Pročka išlo roztrhnúť. Zostavovanie vlády je mu ale u „prdelky“

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti