eReport.sk
Pápež František
Pápež František. Foto: shutterstock/ am113

Saskár chcel, aby sa tu pápež stretol s obeťami, ktoré zneužívali kňazi: TOTO priznal pre eReport!

Ťŕň v päte cirkvi! Veľkou a kontroverznou témou na pôde cirkvi je sexuálne zneužívanie kňazmi. S iniciatívou, aby sa takéto obete stretli so svätým otcom pri jeho návšteve na Slovensku, prišiel poslanec od liberálov Miroslav Žiak.

Problém aj na Slovensku

Žiak chcel využiť príchod pápeža Františka na otvorenie vypuklého problému cirkvi, a to je sexuálne obťažovanie vo vnútri tejto obrej náboženskej inštitúcie. „Bohužiaľ, neprešlo to, a tak títo ľudia pri príchode pápeža na Slovensko, nebudú mať možnosť sa ani tentoraz s ním stretnúť a nájsť u neho nielen pochopenie, ale aj konečne riešenie,” prezradil saskár.

Jedným z najvýraznejších prípadov sexuálneho obťažovania duchovnými na Slovensku posledných rokov bola kauza okolo vladyku Milana Chautura. Toho v roku 2017 obvinila Martina O’Connor, že ju sexuálne obťažoval ešte ako malú. Prípad vyšetrovala polícia aj Vatikán. Aj pre podobné prípady sa saskár Žiak chopil iniciatívy dostať obete pred pápeža.

Poslanec za SaS Miroslav Žiak – Foto: tasr

Viac o návšteve pápeža tu:

  1. Pápež František
  2. Pápež František

Nemajú dráždiť a provokovať

„Snažili sme sa osloviť Konferenciu biskupov Slovenska a aj pani prezidentku. Skrátka všetky cesty. Nikdy sme neboli ale vypočutí. Vždy skôr prišla odpoveď, aby sme neprovokovali. Povedali nedráždite a vážte si, že tu je. Mne to prišlo ako frázy,” priznal poslanec pre eReport. Oslovili sme k téme aj samotnú Konferenciu biskupov Slovenska a kanceláriu prezidentky Zuzany Čaputovej. Po ich odpovediach článok budeme aktualizovať.

Žiak tvrdí, že sa s iniciatívou obrátil o pomoc aj v parlamente, no neuspel. „Skúšali sme posielať aj maily do Vatikánu, no skrátka nič nepomohlo. Je to ako hádzať o stenu hrach. Aj keď v tých krajinách, ktoré navštívil pápež v minulosti, sa s obeťami sexuálneho zneužívania vždy stretol,” podotkol.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Saskár chcel, aby sa tu pápež stretol s obeťami, ktoré zneužívali kňazi: TOTO priznal pre eReport!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti