eReport.sk
Milan Laurenčík(SaS). Zdroj: tasr

SaS má riešenie: TOTO chce urobiť s Úradom inšpekčnej služby

Koaličná SaS považuje súčasný stav a postavenie Úradu inšpekčnej služby za neudržateľné. Tvrdí, že je najvyšší čas úrad osamostatniť od Ministerstva vnútra SR. Navrhuje, aby išlo o samostatný štátny orgán. Informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.

„Teraz je najvyšší čas na zmenu. Odvolávanie Adriána Sz. potvrdzuje nevyhnutnosť legislatívnej úpravy,” skonštatoval podpredseda Národnej rady SR Milan Laurenčík. Pripomenul, že osamostatnenie bolo súčasťou volebného programu SaS. Záväzok prehodnotiť postavenie a činnosť ÚIS a na základe výsledkov analýzy a legislatívnymi opatreniami zabezpečiť jeho väčšiu nezávislosť a efektivitu je tiež súčasťou programového vyhlásenia vlády.

SaS považuje za správne, že Výbor Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť v stredu odporučil odvolať obvineného Adriána Sz. z funkcie riaditeľa ÚIS. Podľa predsedníčky poslaneckého klubu a členky výboru Anny Zemanovej ide o správny krok v pokračovaní vo zvyšovaní dôvery občanov v bezpečnostné zložky štátu a spravodlivosť. „V takýchto prípadoch, aj keď platí prezumpcia neviny, musí byť vyvodená personálna a politická zodpovednosť a takíto verejní činitelia musia byť zbavení svojich funkcií,“ zdôvodnila.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport