eReport.sk
Branislav Gröhling (SaS)
zdroj foto: tasr

SaS kritizuje zhodu medzi Hlasom a KDH: Volebný systém opozičná strana meniť nechce!


Strana SaS nesúhlasí s rušením jedného volebného obvodu. Argumentuje prepadom veľkého počtu hlasov a ich nerovnosťou. Za snahou o zmenu vidí účelovosť. Apeluje aj na opozičné KDH, aby na takúto zmenu poslanci hnutia nepristúpili.

 „Argument o kvalitnejšom zastúpení v parlamente a väčšej demokracii však neobstojí. Ak majú zákony schválené parlamentom platiť na celom území, občania majú mať možnosť si voliť svojich zástupcov z celého Slovenska. Tvrdenia, že zvolený poslanec z daného kraja spraví pre to územie viac ako ktokoľvek iný, popierajú aj dlhoroční politici Smeru z východu Slovenska, ktorí pre tento región nespravili absolútne nič,“ tvrdí predseda SaS Branislav Gröhling.

SaS kritizuje zhodu Hlasu s KDH

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pod paľbou sankcií i Slovensko
  2. Francúzsky prezident Emmanuel Macron

SaS považuje zmenu volebného systému za účelovú. Tvrdí, že by vyhovovala jedine vládnemu Smeru-SD, pretože by získal oveľa viac mandátov, než by dostal v súčasnom systéme. Liberáli preto vyzvali KDH, ktoré o zmene takisto hovorilo, aby neverilo úmyslom vládnej koalície. „Táto zmena totiž nijako nepomôže zastupiteľskej demokracii na Slovensku,“ uzavrel Gröhling.

Hlas a KDH sa zhodli

O možnej zmene volebného systému hovorili vo víkendových politických diskusiách minister vnútra a predseda Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok s opozičným poslancom a lídrom KDH Milanom Majerským. Zhodli sa, že Slovensko by mohlo mať viac volebných obvodov. Minister avizoval, že Hlas-SD príde s touto myšlienkou pred koalíciu a chce o tom diskutovať. KDH je za osem volebných obvodov určených hranicami samosprávnych krajov. Majerský si vie predstaviť, že by v tomto prípade hnutie dodalo koalícii hlasy na schválenie návrhu.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SaS kritizuje zhodu medzi Hlasom a KDH: Volebný systém opozičná strana meniť nechce!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: